Pystyykö Eestin poliisi jäljittämään puhelinnumeron perusteella, missä puhelin on ollut linkkitiedoista vai tarvitaanko tähän puhelimen IMEI-koodi??
mobla
ryöstetty
10956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Pystyykö Eestin poliisi jäljittämään puhelinnumeron perusteella, missä puhelin on ollut linkkitiedoista vai tarvitaanko tähän puhelimen IMEI-koodi??"
Puhelinnumerolla voi jäljittää sitä puhelinta, missä on ko. numeroon liittyvä SIM-kortti. IMEI:llä voi jäljittää ko. koodiin liittyvää puhelinta.
Sitä en tiedä, millaisten rikosten tapauksissa Viron poliisi voi pyytää operaattorilta jäljitystä. Itse poliisi ei pysty jäljittämään mitään, vaan tarvitsee operaattorin virka-apua.
Se on ihan varmasti ensinmäinen kännykkä kun virossa varastetaaan!
jos on vähänkin ammattitaitoisia varkaita niin puhelimen imei on jo vaihdettu...
Suomalaisilla on nykyään niin vanhat puhelimet ettei ne enää varkaille kelpaa. Voitte siis kulkea turvallisesti omat vanhat tiiliskivet taskuissanne
Eihän Tallinnassa ole varkaita? Eihän??
Eikä Suomessa. Suomen poliisi ei ota edes kännykän katoamis/varastamisilmoituksia vastaan, kun ei asialle kuitenkaan mitään voi.
Meitä on Suomessa paljon enenpi,tuomiot naurettavia, Virossa rankat tuomiot.
...suomalaisten kamerakännykät.Turistiaikaan viedään kymmeniä kymmeniä per päivä!
On se hyvä ettei ole menekki vaikeukssia.
http://osta.delfi.ee/index.php?fuseaction=listing.items&id=1212