Mikä on Technical account manager henkilön palkkataso suomessa, kellään tietoa?
Kuinka paljon TAM tienaa
6
1713
Vastaukset
- mika777777
Riippuu helvetisti yrityksestä. Pikkufirmoissa on monesti pilipaliukkoja hienoilla titteleillä, jotka tekevät vähän mitä sattuu työtä, tosin niinhän se on vähän jokapuolella, ainakin omasta kokemuksesta. Löysää lihaa, saatanan suojatyöpaikkoja jokapuolella. On se perkele kiinnostavaa mitä sellainen ukko sitten tienaa. Luulis että jotain 3000€ -> riippuen kokemuksesta.
- myyntitykki mynttinen
Mistä hemmetistä tuo "technical" tulee myyntihepulle?
- Kyselijä
Kyseessä EI ole myyntitehtävä, vaan teknisen tuen tehtävä asiakasyrityksille, ei siis myydä vaan tuetaan valmiita asiaskasyrityksiä..
- guugle
Kyselijä kirjoitti:
Kyseessä EI ole myyntitehtävä, vaan teknisen tuen tehtävä asiakasyrityksille, ei siis myydä vaan tuetaan valmiita asiaskasyrityksiä..
No nyt selkis.
Tarkenna vielä tarkoitatko siis korjaajaa vai puhelinneuvojaa?
Varmaan palkka on jotain pari tonnia plus kilometrikorvaukset. Jos joudut käyttämään omia työkaluja niin työkalukorvaus tulee tietty myös. - Kyselijä
guugle kirjoitti:
No nyt selkis.
Tarkenna vielä tarkoitatko siis korjaajaa vai puhelinneuvojaa?
Varmaan palkka on jotain pari tonnia plus kilometrikorvaukset. Jos joudut käyttämään omia työkaluja niin työkalukorvaus tulee tietty myös.technical account manager ylläpitää, suunnittelee ja toimii siakasympäristöjen neuvonantajana ja kehittäjänä. Toimii myös asiakasprojekteissa suunnitelemassa uusia toimintamalleja yrityksen teknisen toiminnan toteuttamiseen.
Tälläinen sydeemi? - Kyselijä
Kyselijä kirjoitti:
technical account manager ylläpitää, suunnittelee ja toimii siakasympäristöjen neuvonantajana ja kehittäjänä. Toimii myös asiakasprojekteissa suunnitelemassa uusia toimintamalleja yrityksen teknisen toiminnan toteuttamiseen.
Tälläinen sydeemi?Homma helsingissä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872