Mitä mieltä

Olette kokkolan autokorjaamoista?
144209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kokkolan merkkihuolto on paras, hyvä palvelu ja ammattitaitoiset asentajat!

Äänestä

Kust car

Äänestä

Mobila on ainoa joka on viat autostani löytänyt.
Eikä ole niinkään kallis kun luulis, kun on merkkihuolto, tuntevat tilanteet ja toimivat aika nopeesti.

Äänestä
  • menkö sinne määttälän korjaamoon!!!!!

    Äänestä

  • vaan kirjoitti:

    menkö sinne määttälän korjaamoon!!!!!

    Missä sijaitsee tämä Määttälän korjaamo, jota niin joka paikassa mollataan?

    Etten vaan vie autoa sinne...

    Äänestä

  • se on? kirjoitti:

    Missä sijaitsee tämä Määttälän korjaamo, jota niin joka paikassa mollataan?

    Etten vaan vie autoa sinne...

    Määttälä on tosi hyvä, edullinen ja nopea! En ymmärrä miks sitä haukutaan. Kai ne eniten myy renkaita ja sellasta ettei oo edes varsinainen korjaamo. Se on siinä hermannin asuntolan vieres.

    Äänestä

  • joopa joo kirjoitti:

    Määttälä on tosi hyvä, edullinen ja nopea! En ymmärrä miks sitä haukutaan. Kai ne eniten myy renkaita ja sellasta ettei oo edes varsinainen korjaamo. Se on siinä hermannin asuntolan vieres.

    Tosin ei määttälä eniten myy renkaita, onhan täällä oikein "rengasfirmakin", en tarkoita tällä näitä rihkamaa myyviä firmoja, vaan todellista yjsityis yrittäjää jossa saa avun kaikkiin rengasta koskeviin asioihin, esim. jos tarvii korjauttaa jotain rengasta, sellasia täällä ei ole kuin yksi, joka korjaa isommankin renkaan.
    Nämä muut harjottelee vielä.

    Äänestä

  • se on? kirjoitti:

    Missä sijaitsee tämä Määttälän korjaamo, jota niin joka paikassa mollataan?

    Etten vaan vie autoa sinne...

    ja paskapuhetta. ainoa paikka kokkolassa josta saa jotain muuta ku niitä perinteisiä auton osia. esim alusta sarjat ja pakoputkistot. niin mistä muualta muka saa niitä??? ei mistään ne vaan turkyttää alkuperäis osia jotka maksaa kaks kertaa enemmän. eli kaikki jotka arvostavat autoaan yhtään ja haluavat laittaa sitä hienomman näköiseksi niin kannattaa määttälällä käydä... t: tuning auton kuski!!!

    Äänestä

On heillä muutama ammattitaitoinen asentaja töissä mutta palvelu ja omistajan asenne asiakkaisiin on ala-arvoisinta mitä missään olen kohdannut! Puhelimessa haistatti vitut kun erehdyin kysymään että osaako sanoa mitä tulee maksamaan korjaus! Että tällainen tää Haapala... Kaipais kovasti "käytöskoulutusta" vaikka grillijonossa?

Äänestä

Vein autoni Määttäläälle klo 9 aamuulla.Auto ajettiin sisälle ja nuori juppi lähti samantien kahville.Odottelin varttitunnin auton vierellä ja sain kuin sainkin vihdoin palvelua.Homma oli pieni,kesti n.5min.Maksukin oli mielestäni kallis.SURKEAA PALVELUA!

Äänestä

Kaveri tuntuu olevan niitä Määttälän tuningtumppu kavereita,kuin noin kehuu.Paskasta tietää kaiken,mutta asiasta ei mitään.

Äänestä

En suosittele määttälää.. etupyörän laakerin vaihdoaa jäänyt laittamatta rasvakuppi (mennyt hukkaan liikkeessä..) ja jarrulevyn kiinnituspultti poikkiväännetty. Eli kiitosta vain sinne suuntaan

Äänestä
  • ajettua sen Mallottiin ilman rasvakuppiakin. Kyllä ne siellä ymmärtää sen todellisen arvon. Renkaat pois ja prässiin.

    Äänestä

Mikä tämä sivaripoika on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jamppa.. kirjoitti:

Olette kokkolan autokorjaamoista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu