Juu eli mua vituttaa se että homo on yleinen haukkuma sana, vaikka ite oon hetero mies. Kun joka luokalla on vähintään yksi homo niin mahtaa se heistä tuntua pahalta ku kaikki nimittelee toisia ja yrittää silleen heittää muiden epäilyksen pois itsestään.
Yhtenä päivänä minua kutsuttiin ainaki 20 kertaa homoksi. Ei siinä mitään, kun ei ne niin tosissaan ollu, mutta ärsyttää silti.
Koko juttuhan liittyy homofobiaan, mutta homot ja idiootit ovat kokonaan eri asia
Homo!
7
1103
Vastaukset
- Nalle
Puhut asiaa! Ihme että löytyy heteromiehiä, jotka ajattelevat tuolla tavalla. :) Itse olen homo ja se on ärsyttävää kun kaikki haukkuvat toisia homoiksi.
- ...
Sama ärsyttää myös minua ja kuten Nalle, minäkin olen homo. Välillä vaikuttaa siltä, että oikein ahkeraan homoteltaessa sanan merkitys on unohtunut. Myös tytöt kuuluvat olevan homoja ja toimimaton tietokonekin leimataan vitun homoksi.
- only-me
Haukkukoot vain, siinähän näyttävät muille omaa typeryyttään ja lapsellisuuttaan. Turha heidän on muille, ainakaan tytöille todistella olevansa heteroita, tyttöjä ei homottelijat kiinnosta. :)
- hehe
Kuulkaas, saatan vaan leimata muita itseni mukaan mut minusta tuntuu että useammat heterot ajattelee sisimmissään samoin kun minä. Mutta painostava ilmapiiri (kaikki epäilevät toisia, en saa herättää epäilystä) pitää ajatukset sisässään.
Minäkin teen sitä. käytän homo sanaa, mutta se johtuu siitä että pelkään että jos en käytä sitä kaikki alkaa epäilee minua. Aattelin kyllä kokeilla korvata läski sanalla :D
- blood_sugar
Minuakin haukutaan joka päivä homoksi jopa niin että itsekin kuulen sen.Se ei ole kivaa.
Jonkun tutkimuksen mukaan joka tehtiin muutama vuosi sitten niin selvisi että suurin osa niistä jotka haukkuvat homoksi niin heillä on jotain pahoja ongelmia koulussa tai kotona tai että he ovat itse homoja..Voisin olla kiusaajieni kaveri jos he vain älyäisivät että en ole homo.. - kiihottaa3
ehkä sä oot homo?
- Vihersilmä@98
Siitä tulee helposti tapa. Eivät kaikki tarkoita sinua homoksi ehkä. Ihmiset vain ajattelevat, että siinä, että on hikke,homo,ulkomaalainen,nörtti jne. on jotain pahaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926