Ostettiin semmonen tavallinen Boxi Anttilasta.
No nyt on käyny ilmi että se ei pelaa kuin satunnaisesti.?
Kanavat ei pysy paikoillaan(varsinkin sub)ja hyppä aina jollekkin analoogiselle kanavalle.Kun yrität siirtää takaisin ei sit nii millää.
Kuva on kyllä hyvä ja äänikin ok,mutta nyt menee kyllä hermo sen vehkeen kanssa.Miksi se ei toimi niinkuin sen kuuluisi?Onko nyt minussa vika vai laitteessa,vai onko nyt niin että nää digit on niin kehnot vielä Suomessa että ei vaan pelitä.
Olen vaan kuullut etten olekkaan ainoa jolla vehkeet renaa....jumprahuiti ku kyrsii...
Onks viisaita kertoo mikä mättää........et tällee...
DIGIBOXI
6
736
Vastaukset
- ihan rauhallisesti
Aina muuten sama juttu, ei ilmoiteta mitään tietoja. Ei kukaan pysty auttamaan tai sanomaan mitään, kun ei kerrota perus asioita.
Kuten, mikä on boksin malli? Onko se antenni vai kaapeli?
Mitä tarkoitat kanavat ei pysy / hyppää analogiselle, en ymmärrä. Tarkoitatko että boksi jumiutuu? Onko signaali huono, joillakin bokseilla on valitettava tapa joskus jumahtaa, kun eivät kykyne signaalia purkamaan.- Phillips
En tota mallia kyllä ny just tiedä.
Anttilan tarjous 89€???
Joo se hyppää subilta kolmoselle ja jotenki aina just kun on alkanu mainos 3:ella.Urheilukanava menee yleensä neloselle tai ykköselle.Niin siis ihan tavallinen kattoantenni sydeemi kerrostalossa.
Johdot on kyllä ihan ok mun mielestä jos ny tälläne tumpelo osaa niit edes kattoo.
Voisiko mangneettikenttä vaikuttaa asiaan.Meillä nimittäin ei Tv näy kuin yhdessä paikassa.Kuva värjäytyy aivan kaameaksi muualla.... - kanavilla.
Phillips kirjoitti:
En tota mallia kyllä ny just tiedä.
Anttilan tarjous 89€???
Joo se hyppää subilta kolmoselle ja jotenki aina just kun on alkanu mainos 3:ella.Urheilukanava menee yleensä neloselle tai ykköselle.Niin siis ihan tavallinen kattoantenni sydeemi kerrostalossa.
Johdot on kyllä ihan ok mun mielestä jos ny tälläne tumpelo osaa niit edes kattoo.
Voisiko mangneettikenttä vaikuttaa asiaan.Meillä nimittäin ei Tv näy kuin yhdessä paikassa.Kuva värjäytyy aivan kaameaksi muualla....Samaa tekee täälläkin jos liian nopeasti vaihtelee kanavalta toiselle,pitää odottaa että kuva ilmestyy ruutuun ja sitten vasta vaihtaa seuraavalle kanavalle.
- vastaavaa
Phillips kirjoitti:
En tota mallia kyllä ny just tiedä.
Anttilan tarjous 89€???
Joo se hyppää subilta kolmoselle ja jotenki aina just kun on alkanu mainos 3:ella.Urheilukanava menee yleensä neloselle tai ykköselle.Niin siis ihan tavallinen kattoantenni sydeemi kerrostalossa.
Johdot on kyllä ihan ok mun mielestä jos ny tälläne tumpelo osaa niit edes kattoo.
Voisiko mangneettikenttä vaikuttaa asiaan.Meillä nimittäin ei Tv näy kuin yhdessä paikassa.Kuva värjäytyy aivan kaameaksi muualla....Minulla oli ongelmia, että tv vaihtoi analogisille kanaville, jos digiboksi näytti mustaa kuvaa hetkeäkään. TV päätteli ilmeisesti, että kun kuva on musta ei digiboksi ole enää päällä ja tv voi vaihtaa takaisin analogisille kanaville scartilta.
- as 1611
Jos on vanhempi TV joka ei vaihda automaattisesti
AV tai E kanavalle se pitää valita manuaalisesti.On yleensä 0.
Muuten dikiboksi sekoilee.- saattaa olla juju
Täytyykin katella noi hommat kuntoon....
Vanha talo vanhan kujeet jne......konekin vanha ku taivas.
Kiitos vinkistä....kaikille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675