Millaisia kulutus lukemia olette saaneet uudelle 2 litraiselle?
Focus 2,0 kulutus
9
2186
Vastaukset
- Referenssi
Laitoin tuon ihan mielenkiinnosta vertailukohdaksi. Kyseessä siis vanhempi moottorimalli (130 hv).
- ei tässä kysytty
alhaisimpia kulutuslukemia. Tosin jos ajat vain 100 km matkaa pävittäin ilman liikennevaloja, niin pitänee paikkaansa.
- anna palaa
ei tässä kysytty kirjoitti:
alhaisimpia kulutuslukemia. Tosin jos ajat vain 100 km matkaa pävittäin ilman liikennevaloja, niin pitänee paikkaansa.
siis fokkeri 2:n kulutukset ovat olleet 6,3 - 7 litraa. 3 tkm reissu pohjoisessa ja ajotietokone näytti lukemia 6,3 l/100 km, ei paha. (kuormaa oli aika paljon) ps: Tankkauskuitit antoivat saman kulutuksen.
- tankillisen
anna palaa kirjoitti:
siis fokkeri 2:n kulutukset ovat olleet 6,3 - 7 litraa. 3 tkm reissu pohjoisessa ja ajotietokone näytti lukemia 6,3 l/100 km, ei paha. (kuormaa oli aika paljon) ps: Tankkauskuitit antoivat saman kulutuksen.
väli ollut keskimäärin 8.8 l/100 km, ajo suhteellisen vaihtelevaa, mutta ei nyt mitään kaupunkiajoakaan pelkästään. On aika iso ruokainen ja ilmastointi päällä saa lisätä ainakin 0,7 l/100 km tuohon päälle.
- F.Kusti
Kaupunkiajo = 10.0 - 10.4 litraa
Maantie = 6.7 - 7.4 litraa
Autoni Ghia Focus 2.0 Sedan 145hv.- kulutuksesta?
Tämä kuulostaa totuuden mukaiselta, kiitos! Mistähän syystä jotkut saavat autolleen jopa pienemmän kulutuksen kaksilitraiselle kuin 1.6:lle?
Focuksen ns. suorasuihku 1.6 ei ole sekään mikään talousihme, vaikka sitä siksi yleisesti luullaan ja markkinoidaan. Koeajoissa kulutus on ollut esim. Tuulilasi (2/05) 8.3L(maantie 6.9L ja kaupunki 10.3L). Vertailussa (3/05) 7.7L häviten parhaalle 0.5L. Joten ei taida kaksilitraisen keskikulutus olla alle 8 litran?
- ajettu talvella
ilman lohkolämmitystä.
- palaa
viime kulutus 2litrasella focuksella 9,2l satasella. Pääasiassa kaupunki ajoa. maantiellä päässyt 7,5l tuntumaan
- foc
Viimeisen tankin kulutus oli 7,6l/100km, sis. sekä taajamaa että maantietä. Maantiellä menee noin 6,6
kaupungissa tietysti enemmän. Autolla ajettu vähän yli 10 tkm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942