niin mihinkä aikaa mahtaa baarit sulkea ovensa viikonloppusin,entä onko ravintoloissa yleensä tapana tarjoilla pöytiin?? ja hintataso esim. yleisimmät drinkit???
ravintoloiden auki olo ajat
4
1133
Vastaukset
- Expat
Pubit sulkevat n. klo 2, yökerhot klo 4 - 9 välillä.
Ravintoloissa on tapana tarjoilla pöytiin, paitsi Suomessa.
Hintataso vaihtelee paikan tason ja sijainnin mukaan todella edullisesta sikahintaiseen.- JAK
Ravintoloissa yleensä ruoka tarjoillaan pöytiin.
Mutta kun monet suomalaiset laskee kaikki pelleravintolat (mäkkäri, Hese), buffetpaikat (RAX yms) ja pitseriat ravintoloiksi. Siinä sitten puhutaan kuinka käytiin perheen kanssa "ravintolassa" syömässä viikonloppuna. Sen sitten huomaa, lapset ei osaa käyttäytyä oikeissa ravintoloissa, huutaa, kiljuu 5-7 vanhatkin vielä kun pitäisi jaksaa istua. Meillä on lapset 3 vanhasta istuneet koko ajan kiltisti ja tykänneet, kun heitä passataan pöytään. - Expat
JAK kirjoitti:
Ravintoloissa yleensä ruoka tarjoillaan pöytiin.
Mutta kun monet suomalaiset laskee kaikki pelleravintolat (mäkkäri, Hese), buffetpaikat (RAX yms) ja pitseriat ravintoloiksi. Siinä sitten puhutaan kuinka käytiin perheen kanssa "ravintolassa" syömässä viikonloppuna. Sen sitten huomaa, lapset ei osaa käyttäytyä oikeissa ravintoloissa, huutaa, kiljuu 5-7 vanhatkin vielä kun pitäisi jaksaa istua. Meillä on lapset 3 vanhasta istuneet koko ajan kiltisti ja tykänneet, kun heitä passataan pöytään.Ruokaravintoloissa luonnollisesti pitääkin olla pöytiintarjoilu, mutta valitettavan harvassa suomalaisessa pubissa, kahvilassa, terassilla jne. on enää pöytiintarjoilua.
- neder
Auki olo ajat? vaihda pääs tyyppi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942