pitääkö kukaan hamsteria valjaissa? mulla on valjaat mut mun nöpö hamsu ei suostu laittamaan päätä niihin! en oo käyttäny valjaita pitkään pitkään aikaan!!!kannattaako valjaat laittaa väkisin hamsulle??
pitääkö...
6
334
Vastaukset
- Ivvii
Hamstereita EI SAA LAITTAA VALJAISIIN. Ja väkisin... Se on hullua. Hamsterille myydyt valjaat on pelkkää rahastusta ja eläinrääkkäystä. Heitä hamsterinvaljaat roskiin, hamsterit ei niitä kaipaa. Hamsteria ei tarvitse käyttää ulkona.
- hamsuni
mun hamsun nimi on töpö mut en oo koskaa kuullu et joku pitää hamsua valjais en kannata valjaita
- hamsutar
hamsuni kirjoitti:
mun hamsun nimi on töpö mut en oo koskaa kuullu et joku pitää hamsua valjais en kannata valjaita
HEITÄ VALJAAT ROSKIIN! Jos laitat ne liian tiukalle se voi katkaista hamsterin kylki luita. Jos taas liian löysälle hamsteri pääsee karkuun. Suosittelen roskiin heittämistä. Hamsterivaljaat on ahneiden elänkauppiaitten rahastusta!!
- Janhenia
pois ja ota terve järki käyttöön. Valjaat hamsulle... O_o
- ---------
Moi
En todellakaan suosittele että viet Hamsua ulos ainakaan valjaissa..
Jos hamsterisi rimpuilee älä missään nimes yritä VÄKISIN! Hamsteri saattaa pelästyä siitä todella.. Sekä Hamsteri myös halutessaan saattaa pystyä irrottaa valjaat pois..
Eikä ole hamsterille terveellistä että valjaat ovat kireet.. [Minun mielipiteeni asiaan] - Söpönassukka
Elkää ikinä laittako hamsteria ulos vaikka pysyisi lähellä se voi kaivautua hiekkaan tai pehemeään maahan tai livahtaa karkuun ja valjaat joutuuu helvettiin
minun hamsterin nimi on Sanna ja se on kultahamsteri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684