sanoin tai nyrkein ?
Vai pidätkö mieluiten mykkäkoulua ?
Vai etkö riitele koskaan ?
Mä yleensä mökötän:)
Tappeletko
7
1234
Vastaukset
- jos
suututtaa niin kivahtelen, mökötän tai itken. Varsin naiselliset keinot ovat siis käytössä... ;) Tätä vaihetta ei kuitenkaan kestä kauaa, ja usein kyllä selvennän syyn suuttumiselle.
Mahdollisen möksähdyksen jälkeen riidat käsitellään rakentavasti puhumalla. :)- hilma
tekis, kun ei pysty aloittamaan puhumalla ,koska toinen heti huutaa, on mieluummin hiljaa ja mököttää. Tuntuu, että on umpikujassa!!!!!!
- KABU24
Tää mököttää!!! Yleensä tasantarkkaan viis minuuttia. Ja tappelu on taitolaji mikä multa on jäänyt oppimatta....
- itkuiikka
ja mä vaan rupeen itkeen..
- gila
Nyrkkejä en käytä riidellessä, yritän selvitä sanallisesti. Riitelemisessä sinänsä en ole mikään mestari, koska inhoan sitä. Mutta vielä enemmän inhoan mököttämistä ja selvittämättmiä erimielisyyksiä.
Itku tulee helposti kiukusta ja loukkaantumisesta. Ja riita voi päättyä kyyneliin.- ollaan
kai aika pehmoja;)
- ursula
Sanoin, tekstiviesteillä.Mykkäkoulua ei tällä temperamentilla pysty. mököttäminen alkaa ahdistaa. huudan ja heittelen tavaroita.piruilen ja sanon suorat sanat aika helposti,lepyn nopeasti ja anteeksipyyntö tulee helposti.ja kaikista mukavinta on riitojen sopiminen -- sängyssä tietenkin;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670