Mihin uskaltaa ruuvata sisälämppärin telineen kiinni?
Sisälämppärin
5
696
Vastaukset
- reikä
onko IV-golfissa valmista reikää konehuoneesta matkustamoon,vai joutuuko porailemaan ja mihin kohtaan?
- Jonesi
Itse laitoin sisähaaran-johdon ja vahvistimen virtajohdon kulkemaan samasta kohtaa kuin joku alkuperäinenkin johtonippu menee. Eli kuskinpuolelta ylhäältä menee joku nippu konetilasta mittariston alapuolelle ts polkimien yläpuolelle.
- Irroita polkimien yläpuolella oleva muovinen peitelevy (3xruuvi)
- Konehuoneen puolelta joutuu repimään hieman äänieristettä tieltä pois, mutta saa aika helposti takaisinkin.
- Tee "läpivientikumiin" reikä varovasti ettei alkuperäinen johtonippu vaurioidu!! (Itse venytin kumia ja leikkasin sivuleikkureilla palasen pois, kovin on kyllä ahdas kolonen!)
Aika kinkkinen paikka ainakin isommalle/isokätiselle kaverille mutta onnistuu kyllä! - Topias
Jos, ja todnäk sulla on sähköinen kaasupoljin - voit käyttää kumitulpalla tiivistettyä kaasuvaijerin aukkoa.
- Jonesi
Itse ajattelin ruuvata pelkääjän puolelle keskikonsolin etuosaan siten, että ilma lähtee puhaltamaan yläviistoon sieltä. Siellä ei ainakaan tuntunut olevan mitään johtoja ruuvien tiellä.
Kiertohan siinä asettelussa on tärkeintä. (Isellä Defan 1400S joka on sopivan pieni joten ei ole varmaankaan pelkääjän tiellä vaikka olisi aina telineessään)
Katsotaan kuinka käy.- irtomalli
joka laitan hanskalokeron avoimen kannen päälle. Puhataa siitä yläviistoon. Vaatii tietenkin aina asettelun paikalleen, muuta ei reikä.... Kumitassut lämppärin alla ettei liiku paikoiltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762066Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361728Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101402Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291200Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591198Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161041- 60959
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58957