Sisälämppärin

paikka?

Mihin uskaltaa ruuvata sisälämppärin telineen kiinni?

5

702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reikä

      onko IV-golfissa valmista reikää konehuoneesta matkustamoon,vai joutuuko porailemaan ja mihin kohtaan?

      • Jonesi

        Itse laitoin sisähaaran-johdon ja vahvistimen virtajohdon kulkemaan samasta kohtaa kuin joku alkuperäinenkin johtonippu menee. Eli kuskinpuolelta ylhäältä menee joku nippu konetilasta mittariston alapuolelle ts polkimien yläpuolelle.

        - Irroita polkimien yläpuolella oleva muovinen peitelevy (3xruuvi)

        - Konehuoneen puolelta joutuu repimään hieman äänieristettä tieltä pois, mutta saa aika helposti takaisinkin.

        - Tee "läpivientikumiin" reikä varovasti ettei alkuperäinen johtonippu vaurioidu!! (Itse venytin kumia ja leikkasin sivuleikkureilla palasen pois, kovin on kyllä ahdas kolonen!)

        Aika kinkkinen paikka ainakin isommalle/isokätiselle kaverille mutta onnistuu kyllä!


      • Topias

        Jos, ja todnäk sulla on sähköinen kaasupoljin - voit käyttää kumitulpalla tiivistettyä kaasuvaijerin aukkoa.


    • Jonesi

      Itse ajattelin ruuvata pelkääjän puolelle keskikonsolin etuosaan siten, että ilma lähtee puhaltamaan yläviistoon sieltä. Siellä ei ainakaan tuntunut olevan mitään johtoja ruuvien tiellä.

      Kiertohan siinä asettelussa on tärkeintä. (Isellä Defan 1400S joka on sopivan pieni joten ei ole varmaankaan pelkääjän tiellä vaikka olisi aina telineessään)

      Katsotaan kuinka käy.

      • irtomalli

        joka laitan hanskalokeron avoimen kannen päälle. Puhataa siitä yläviistoon. Vaatii tietenkin aina asettelun paikalleen, muuta ei reikä.... Kumitassut lämppärin alla ettei liiku paikoiltaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      30
      2861
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2651
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      28
      2365
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1493
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1183
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1015
    10. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      29
      989
    Aihe