(LG:n) rosterisista kaapeista

simone

Meillä on tarkoituksena hankkia keittiöön LG:n side-by-side kaappi, rosterin sävyisenä. En ole käynyt myyjältä vielä asiaa sen tarkemmin kyselemässä, esitettä vaan vilkaisin, ja siinä näitä metallinhohtoisia vaihtoehtoja oli useita. Mikä materiaali mahtaisi olla pinnoitteena paras, ajatellen paitsi sormenjälkiä ja naarmuuntumista, myös ulkonäköä? Jokin materiaaleista näkyi olevan pinnoitettu 'muovisen' näköiseksi (tummempi kuin muut), onko tämä ainoa vaihtoehto jossa sormenjäljet ei näy? Meitä miellyttää enemmänkin vaaleammat 'aidot' sävyt.

Millaisia kokemuksia muilla on näistä side-by-side-kaapeista?

5

2282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuo muovipinnoitteinen

      meillä on se, ja sitä suosittelen!

      • Bru

        Meillä on rosteripintaiset keittiökoneet, ja tyytyväisiä ollaan. Tottahan rosteri pintaan jää sormenjälkiä, mutta erittäin hyvä aine joka estää sormenjäljet pinnoissa on Wurthin RST-hoito spray. Sen kun jaksaa muutaman kerran vuodessa laittaa pintaan, nii ei tuu sormenjälkiä oviin. Se on tosi helppo laittaa, suurinpiirtein levitä ja pyyhi. Rahallahan saa myös alumiini pintaisia koneita ja kaappeja, niihin ei jää mitään jälkiä. Tosin ne on tuplaten kalliimpia kuin rosterisetkin..


      • mää
        Bru kirjoitti:

        Meillä on rosteripintaiset keittiökoneet, ja tyytyväisiä ollaan. Tottahan rosteri pintaan jää sormenjälkiä, mutta erittäin hyvä aine joka estää sormenjäljet pinnoissa on Wurthin RST-hoito spray. Sen kun jaksaa muutaman kerran vuodessa laittaa pintaan, nii ei tuu sormenjälkiä oviin. Se on tosi helppo laittaa, suurinpiirtein levitä ja pyyhi. Rahallahan saa myös alumiini pintaisia koneita ja kaappeja, niihin ei jää mitään jälkiä. Tosin ne on tuplaten kalliimpia kuin rosterisetkin..

        (eikä tällä haeta taas kehuja, niin kuin taas joku mqvisti luulee)pinnoite on osoittautunut hyväksi valinnaksi, kaappi on hieno ja käytännöllinen. Niin kuin sanottua, jääkaappiin -jos johonkin - rst-setissä nuo sormenjäljet jää, joten itse emme sellaista halunneet, mutta helppohan tuo rst itseasiassa olisi putsata. Maksaisi vain vaivan.


    • rakentaja

      Minusta paras olisi hopea-lasi-pinnoite, se on aika hieno!

      • essuli

        Minkä hintainen tuo side-by-side kaappi on?Onko värivaihtoehdoissa ja hinnassa eroja?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      88
      1541
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1420
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      70
      1285
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1161
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      1000
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      981
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      928
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      892
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      808
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      743
    Aihe