Älkää hyvät ihmiset menkö sinne Turkkiin hakemaan sitä lintuinfluenssaa tänne Suomeen.
Jos ette välitä itsestänne, niin ajatelkaa edes meitä täällä Suomessa.
Jos ette välitä itsestänne, niin ajatelkaa edes meitä täällä Suomessa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On täällä Turkissa sitten hienoa syödä kanaa, kalkkunaa ja munia, maistuvat erittäin hyville. Terveiset vaan sinne Suomeen näille vauhkoille ihmisille. Asun noin puolet vuodesta täällä. Jos pelottaa, niin on parasta pysyä neljän seinän sisällä ja Suomessa. Kautta historian on ollut erilaisia vitsausia ja niitä tulee jatkossakin. Normaali varovaisuus riittää ja hyvä käsihygiena kuten suomalaisissa sairaaloissakin. Hyvää syksyä Teille Suomeen!!!
heips, me syödään kannaa, hirvee, porroo ja kallkkunata. Saatin just savustettua vuohea,
kaikki me joskus kuollaan, mutta itsehän me päätetään syömisemme/ valintamme/ kautta mihin, tai ainakin mille altistamme itsemme, mihin kuolemme. Itse aiheuettua kuolemaa voi aiheutaa esim,tupakointi, yletön viinan juonti ja makkaran syönti/kolesterooli. Kaikkihan nämä kuuluu suomalaiseen kansanperinteesiin. Nahkurin orsilla tavaataan!
Se on todellakin ihan sama mitä te syötte, mutta jos syötte sitä Turkissa, niin pysykää myös siellä, älkääkä tuoko niitä viruksia tänne.
Kuules hyvä ihminen, voi sen saakelin taudin saada vaikka täältä suomesta jos tarkkoja ja pilkun nussijoita halutaan olla. Turhaan täälllä kirjottelet että älkäähän sinne turkkiin menkö tai jos meette niin pysykää siellä, kuitenkin sinne matkaa ensi kesänä lähes miljoona ihmistä. Että näin ota ihan rauhallisesti!!! Venäjä sen taudin tänne tuo jos joku!!!
Euroopassa myös Ruotsissa, Englannissa, Romaniassa, Bulgariassa ja monessa muussa maassa todettu influenssaa. Nämä maat myös boikottiin! ;-)