Mistä halvin lento

Hki-Dallas

Amatöörimatkustajana täytyy udella että mistä kannattaisi aloittaa kyselemään lentoja Hki-Dallas-Hki ensikesän reissua ajatellen.
Kiitos.

4

1055

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ebookers (ebookers.fi) välittää lentoja halvalla ja palvelu on helppo käyttää. Lentoyhtiöiden omilla sivuilla voi kokeilla, mutta eroa ei yleensä juurikaan ole. Viime aikoina KLM:llä on olleet parhaimmat hinnat Amerikkaan, mutta riippuu lentopäivistä sun muista. Kannattaa olla ajoissa liikkeellä, sillä Atlantin ylilennot kesällä ovat usein buukattuja eikä halpoja paikkoja saa enää viime hetkellä.

    • FreqFlyer

      Käy katsomassa myös www.vertaa.fi. Itse satuin löytämään sieltä lennot jenkkeihin halvemmalla kuin mitä esim. suoraan lentoyhtiön tai ebookersin kautta samat lennot olisi maksaneet.

      Loppupelissä aika tuuria mistä ja milloin halvimmat lennot saa, hinnat muuttuu päivittäin ja vaihtelee lähtö/tulopäivien mukaan. Kun sopivan tuntuiset liput osuu silmään, niin kannattaa vaan heti varata. Jenkkilennoissa kun hinnat harvemmin laskee mitä lähemmäksi lähtöpäivä tulee.

      • Hki-Dallas

        Pohjoissuomesta Helsinkiin, Helsingistä New Yorkiin ja eteenpäin Dallasiin. Meno-paluu, 700€!!!
        Ystäväni vanhemmat ovat tällähetkellä Texasissa kyläilemässä.
        Voisin sanoa että HALPA!!
        Mutta, vaikuttaako vuodenaika hintaan, juuri eteläiseen USAan lentäville??


      • kalliimpia
        Hki-Dallas kirjoitti:

        Pohjoissuomesta Helsinkiin, Helsingistä New Yorkiin ja eteenpäin Dallasiin. Meno-paluu, 700€!!!
        Ystäväni vanhemmat ovat tällähetkellä Texasissa kyläilemässä.
        Voisin sanoa että HALPA!!
        Mutta, vaikuttaako vuodenaika hintaan, juuri eteläiseen USAan lentäville??

        Juu kylla lennot on kesaisin aika paljon kalliimpia, ei niinkaan Yhdysvaltain sisaiset lennot, mutta Atlantin yli lentavat. Talvisin Helsingista paasee New Yorkiin yleensa noin 300-500 eurolla, mutta kesaisin hinta kohoaa 600-800 tienoille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5518
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3071
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2684
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2045
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2032
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1859
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1822
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1752
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1240
    Aihe