Apua hölmölle ! ((DC++))

Asensin nyt (toistamiseen) tuon DC koneelleni ja yritän päästä hakemaan musiikkia. Mutta EI onnistu. :/ Olen mennyt sellaisille kanaville, missä ei tarvitse olla tiettyä määrää tiedostoja, mutta silti ei onnistu. Missä vika?
3481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lienee laitonta tuommonen musiikin hakeminen/jakaminen.

Mutta jos halua ilmaisohjelmia sillä dcllä hakea ja jakaa muillekin (linux, freeware, shareware), niin sinun pitää olla siellä passiivisena käyttäjänä.

Aktiivisena käyttäjänä sinulla pitää olla tiedossa oma ip-osoite ja portit jotka ovat auki. tai avata ne portit palomuurista). Jos NATattu yhteys, niin sitte sieltä adsl purkista pitää ronklata niitä portteja.

Mutta helpoimmalla pääset jos pidät yhteyden passiivisena. TOSIN suorituskyky ei ole paras mahdollinen..

Toimiko?

Äänestä
  • Hain tuon KCEasyn ja nyt toimii :)

    Äänestä

Mihin kansioon ne omat jaettavat tiedostot tallennetaan??? ja miten ne ylipäätään saa sinne jakoon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Henski-- kirjoitti:

Asensin nyt (toistamiseen) tuon DC koneelleni ja yritän päästä hakemaan musiikkia. Mutta EI onnistu. :/ Olen mennyt sellaisille kanaville, missä ei tarvitse olla tiettyä määrää tiedostoja, mutta silti ei onnistu. Missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu