Onko tällä palstalla pycnogenolin käyttäjiä ?
Lehdessä näin mainoksen ja sehän tuntui auttavan
vaivaan kuin vaivaan, maksaläiskistä verenkiertoon.Kertokaa jos tiedätte jotain .
Kiitos.
Lehdessä näin mainoksen ja sehän tuntui auttavan
vaivaan kuin vaivaan, maksaläiskistä verenkiertoon.Kertokaa jos tiedätte jotain .
Kiitos.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pyckogenol auttaa minua kuulemaan paremmin. Alentaa varmaan turvotusta korvissa. Allergiseen nuhaan siitä on apua. Parantaa varmaan yleiskuntoa, koska en ole sairastellut yhtään flunssaa moneen vuoteen. Yritän välillä olla ilman mutta kuulo huononee heti.
söin reilun vuoden säännöllisesti. Viime vuoden kesällä aloin syömään kun naamani oli niin läikikäs. Ei se siihen kesään enää mitään auttanut mutta söin kuitenkin ja nyt tänä kesänä ei ollut läiskiä paljon mitään, hyvin vähäsen.
En ole käyttäjä, mutta eräs luontaistuotekaupan myyjä sanoi, että voisivat auttaa myös aurinkoihottumaan. Aika monipuoliselta kuulostaa, että alan jo epäillä muistinko sittenkään tuota nimeä oikein... Mutta onko kellään kokemuksia pycnogenolin vaikutuksesta aurinkoihottumaan? Kiitos, jos joku vaivautuu vastaamaan!