Aamupölinää

Puheleva vauva

Olenpa miettinyt seuraavaa: meidän 4kk vauveli heräilee aina aamuisin itsekseen ja venyttelee ja haukottelee ja alkaa juttelemaan ja kertomaan kuulumisia ja vähän huhuilemaan että onko muita kuulolla kahdeksan aikoihin. Me siihen sitten mieheni kanssa heräillään ja kuunnellaan ja hymähdellään että sellaisia juttuja. Mitenköhän kauan hän viihtyisi siellä yksikseen ennenkuin alkaisi rutina???

3

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hfgfgbfgbfgsbb

      Otat vasta sitten pois kun pyytää. Jos viihtyy niin ei sillä kiire ole ottaa poi sängystä.

    • 8kk

      meidän 8kk poika tekee ihan samaa... aloittaa pölinän joskus puoli kymmeneltä saattaa tunninki pölistä yksikseen ja sit ku sitä kutsuu nimeltä niin(on muuten itse ollut koko ajan hiljaa) sen naama leviää ku naantalin aurinko =)sit se kapuaa konttaus asentoon että näkee reunan suojuksen yli ja vaan on yhtä hymyä=)=)

    • Lystiä on

      Ihan kuin itse olisin kirjoittanut. Meillä ihan samanlaista ja voi kun sitä on kiva kuunnella =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      44
      2915
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2691
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      35
      2411
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    5. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      32
      1884
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1523
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1213
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1193
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      72
      1041
    Aihe