Kansalaiset: Miten on mahdollista, että presidentti ehdokkaat ovat näin huonoja? Hävetkää!
SALE ehdokkaaksi! Miten voi olla? Sale kyselee "miksi pitäisi olla työnantajan, johtajan ja työntekijän vastakkain asettelua"? "Olisimme kaikki yhtä arvokkaita duunareita muka"!
Tällaisen väitteen julkistaja ei tiedä työn teosta mitään! Työnantajat, johtajat ovat loisia, kun taas työntekijä on ainoa tuottava tässä ketjussa. Valitkaa tarkoin ketä äänestätätte.
Nyt on kantautunut propagandaa värillisistä! Tosi työpaikalla "suvaitsevaisuus asia" ei tule kysymykseenkään. Täyttä propagandaa! Kyselyn asettelu oli suunniteltu sillä tavoin, että lopputulos oli aina suvaitsevaisuus. Mihin suomi menee, jos te kansalaiset annatte median ja propagandan vallata mielenne?
Liittykää yhteen suomen duunarit ja laittakaa loppu tällaiselle! Jostain meidän on aloitettava!
Lukekaa linkit tosissanne.
MUMMO
SUOMALAINEN1
0
351
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025