Olen usein harkinnut käymistä ennustajalla tai vastaavalla, mutta olen hirveän skeptinen niiden suhteen.
Ehkä pelkään kuulevani jotain pahaa, enkä siksi halua tietää sitä. Varsinkin nyt kun elämäni on ensimmäistä kertaa onnellinen, löysin sielunkumppanin lopultakin. Ehkä pelkään lapsilleni tapahtuvan jotain.
Onko tarot kortit ennustavia vai suuntaa antavia? Mihin niiden "voima" perustuu? Voiko itselleen ennustaa?
haluan vain ehkä tietää etten menetä tätä rakkautta, se on minut kasassa pitävä asia.
Täällä huipulla tuulee..:)
Tulevaisuus pelottaa
3
200
Vastaukset
- tapauksessa
mene ennsutajalle, äläkä katsele korteista tuelvaisuuttasi, koska siinä on se pimeyden voima ja sen halu on juuri tuhota ihminen, mutta on myös hyvyden voima ja se on Pyhä Henki.
Pyydä Jeesusta tulemaan sydämmeesi ja antamaan sinun syntisi anteeksi, niin Hän tekee sen ja silloin tulee Pyhä Henki ja luo sinut uudeksi ja sinusta tulee Jumalan lapsi ja se tuo onnen sinun elämääsi ja poistaaa ne pelot ja antaa kuoleman jälkee ikuisen elämän taivaassa.- ...
Olenkos minä pyytänyt pelastusta teikäläisiltä?
Mikään ei teen ihmistä niin rikkinäiseksi kuin uskominen.
Joten tuputa jollekin muulle, olen ollut ateisti jo kymmenen vuotta ja aion jatkaa valitsemallani tiellä.
Tarviiko teidän joka helvetin paikassa olla ihmisiä kiusaamassa?
Johan minä sanoin olevani onnellinen, en todellakaan tarvitse uskontoa elämääni, raamattu lähti roskiin ajat sitten.
Suolla muille, ei mulle, kiitos.
- Aslan56
Tarot-kortit ovat kuin kartta,joka on piirretty vertauskuvia käyttäen ja joka näyttää miten päästä eteenpäin sisäisellä tiellä. Kortit antavat ymmärrystä mistä tahansa epäselvästä tilanteesta ja antavat niihin uusia näkökulmia. Ne antavat tietoa vahvoista puolistamme ja myös tuovat tietoisuuteemme niitä puolia itsestämme, jotka ovat vielä hämärän peitossa.
On tärkeää suhtautua kortteihin leikkimilelllä, humoristisesti, niihin ei koskaan pidä suhtautua kuolemanvakavasti. Tarot muistuttaa meitä yhä uudelleen siitä, että elämä on leikkiä. Elämä täytyy elää ikäänkuin leikkien. Näin huolimatta siitä, miten vakavalta tilanteemme vaikuttaakin tai kuinka samaistuneita olemme kulloiseenkin elämäntilanteeseemme. Tarot auttaa meitä näkemään maailman tietyn välimatkan päästä. Se opettaa meitä näkemään asioita laajemmin ja eri näkökulmista. Tärkeintä on oppia kuuntelemaan sydämemme ääntä ja löytämään sisäinen oppaamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996204
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993082Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302902Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262145Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?911079Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784