Korkokäyräorgasmi!

Funtsaaja

Korot nousee ihan apteekkarina ja nietoksena! Sääliksi käy tuulipukuja, kun seuraavat 20 vuotta syövät kaurapuuroa ja lasittunein silmin miettivät että miksi pitikään mennä ostamaan juuri hintahuipulla! Miksi pitikään rynnätä korkomiinakentälle tykinruuaksi juuri pahimpaan mahdolliseen aikaan.
Nyt ostaa enää pahimmat bullerot, jotka saaneet velkasovittelulla sovittua vanhat laman aikaiset asuntoseikkailut, sopivasti ennen seuraavaa romahdusta.....

6

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahaa???

      Aloittaja taitaa olla köyhä vuokralainen.

      • Funtsaaja

        niin nythän siitä pääsee helposti eroon asuntomarkkinoilla..... "Jos et osta siihen hintaan mihin pyydetään olet köyhä" -asenne on saanut monet fiksummatkin tekemään järkyttävän tyhmiä asuntokauppoja.

        Olet tyypilllinen tuulipuku. Ei ihme että hinnat lähteneet lapasesta kun tällaiset "kauniit ja rohkeat" päästetään pelaamaan isoilla velkarahoilla.


      • Juuso
        Funtsaaja kirjoitti:

        niin nythän siitä pääsee helposti eroon asuntomarkkinoilla..... "Jos et osta siihen hintaan mihin pyydetään olet köyhä" -asenne on saanut monet fiksummatkin tekemään järkyttävän tyhmiä asuntokauppoja.

        Olet tyypilllinen tuulipuku. Ei ihme että hinnat lähteneet lapasesta kun tällaiset "kauniit ja rohkeat" päästetään pelaamaan isoilla velkarahoilla.

        Tuulipukuja käytetään kaupungin vuokrataloissa. Omistusasujat käyttää vapaa-aikanaan ulkoiluasuna Gore-Texia.

        Sulla ei nuo funtsailut ole menneet oikein putkeen.


    • Menthol

      EKP:n korko-kometajat miettivät pääesikunnassaan miten saadaan tämä lammaslauma kerättyä sopivaan nippuun. Sitten vain kunnon korkoruiskaus ja isot pojat hoitaa fyrkat kotiin.
      Ainoa järkevä tapa on rakentaa oma bunkkeri. Vanhan paskan ostaminen, ainakin PK-seudulla, on rahojen hettämistä kankkulankaivoon.

      • niin ei sitten ole

        2 edellistäkin kirjoittajaa taitaa olla rahapulassa. Onneksi on keksitty tuettu vuokra-asuminen. Se on hyvä vaihtoehto pers'aukisille.


    • Dille

      "Miksi pitikään rynnätä korkomiinakentälle tykinruuaksi juuri pahimpaan mahdolliseen aikaan. "

      Täältä saa kyllä päivittäisen nauruannoksen....:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      121
      8454
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      141
      5364
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3745
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      128
      3582
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2624
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1896
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      358
      1552
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1547
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      71
      1410
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe