KATEUS

Tänne kirjoittelevat rommaajat ovat kateellisia paskoja, joilla ei ole rohkeutta tai rahaa lähteä omaan asuntoon vaikka mieli tekisi. Täällä sitten puretaan pahaa oloa suoltamalla katkeraa paskaa palstalle.
4371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ovat todella rohkeita. Arvostan heitä..

Äänestä

Minulla on hyvä olo.

Asunnon omistajilla tuntuu olevan paha olo, kun pitää haukkua vuokralla asuvia köyhiksi, luusereiksi jne.

Mun vuositulot ovat n. 33000 euroa ja asun vuokralla, kaippa mä oon sitten köyhä luuseri...

*nyyh nyyh itkee*

Äänestä
  • >Minulla on hyvä olo.

    ei ole

    >Asunnon omistajilla tuntuu olevan paha olo, kun >pitää haukkua vuokralla asuvia köyhiksi, >luusereiksi jne.

    Heillä on hyvä olo, koska asunnon ostamiinen on monelle tunneperäinen seikka, vaikkei se ehkä taloudellisesti olisikaan järkevää

    >Mun vuositulot ovat n. 33000 euroa ja asun >vuokralla, kaippa mä oon sitten köyhä luuseri...

    Vaikka 33000 egen vuositulot (=2750) eivät ole kuin karvan verran yli suomalaisen keskiansion, rohkenen epäillä tuotakin. Itse asiassa jos kotitaloudessasi ei ole muita työssäkäyviä, et asuntoa hesasta edes pystyisi noilla tuloilla hankkimaan.

    Äänestä

  • Älä vedä hernettä nenään, tämä ei kohdistunut mitenkään vuokralla-asujiin vaan "rommeleihin" jotka kirjoittavat tänne palstalle -70% ja muuta massapostituspaskaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rommeli kirjoitti:

Tänne kirjoittelevat rommaajat ovat kateellisia paskoja, joilla ei ole rohkeutta tai rahaa lähteä omaan asuntoon vaikka mieli tekisi. Täällä sitten puretaan pahaa oloa suoltamalla katkeraa paskaa palstalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu