hotellin nettivaraus, Kreeta?

Olen suunnittelemassa Kreetan matkaa koko perheelle. Lennot on jo hanskassa, mutta hotelli ei. Haluaisin varata hotellin itse suoraan netistä. Onko kellään kokemuksia moisesta? Laittakaa vinkkejä ja kokemuksia ihan aasta ööhön.

Vai onko sittenkin parempi turvautua matkatoimiston palveluihin?
91741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

valmismatkoista eli voit osataa matkan netistä lentoineen ja hotelleineen, eikö tuo ole nyt aika hakua ?ja aika on rahaa ja halvemmaksi tuo ei ainakaan tule

Äänestä
  • ...niin että jos joku asiallisesti vastaisi jotain järkevämpää.

    Äänestä

Muualta kyllä olemme varanneet netistä. Homma toimii hyvin. Suosittelisin myös loma-asunnon vuokraamista esim. tätä kautta: http://www.vacationvillas.net/
Vuokrasimme viime vuonna 2 mökkiä Azoreilta ja homma toimi moitteettomasti. Sivuilta valkataan kohde ja ollan sitten suoraan yhteydessä sen vuokraajaan.

Äänestä
  • ...tiedosta.

    Äänestä

Itsellä ainakin onnistui loistavasti viimekesänä hotellin varaus netin kautta. olin lähdössä yksin reissuun ja matkatoimistot olisivat vielä rokottaneet yhden hengen huonelisän joten otin pelkät lennot ja huoneen netin kautta.

http://www.foliahotel.gr

tuosta hotellista ainakin homma onnistui vallan loistavasti ja muutenkin hyvä hotelli sekä mukava henkilökunta.

Äänestä

Milloin lomalle? Ehkä voin järjestää asunnon. Soittele 040-7288530

Äänestä
  • Minä varaan huoneen aina suoraan hotellista enkä käytä mitään varausfirmoja, jotka tietysti ottavat välistä jotain itselleenkin.
    Joko hotelli on ennestään tuttu tai sitten etsin netistä sopivan ja laitan varauksen sähköpostilla tai faxilla. Minusta se on yksinkertaisinta ja tietää varmasti varauksen menneen perille, kun hotelli lähettää vahvistuksen.

    Äänestä

  • taas omatoimiloma kirjoitti:

    Minä varaan huoneen aina suoraan hotellista enkä käytä mitään varausfirmoja, jotka tietysti ottavat välistä jotain itselleenkin.
    Joko hotelli on ennestään tuttu tai sitten etsin netistä sopivan ja laitan varauksen sähköpostilla tai faxilla. Minusta se on yksinkertaisinta ja tietää varmasti varauksen menneen perille, kun hotelli lähettää vahvistuksen.

    Ollenkaan en tunne Kreikan hotellien nettivaraussysteemejä ja firmoja, mutta muualla maailmassa nettivaraus on nimenomaan halvempi kuin suoraan varattu.

    Äänestä

Katsele matkaoppaista hyviä hotelleja, niissä on yleensä yhteystiedot. Ja sitten sähköpostia suoraan hotelliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keltanokka kirjoitti:

Olen suunnittelemassa Kreetan matkaa koko perheelle. Lennot on jo hanskassa, mutta hotelli ei. Haluaisin varata hotellin itse suoraan netistä. Onko kellään kokemuksia moisesta? Laittakaa vinkkejä ja kokemuksia ihan aasta ööhön.

Vai onko sittenkin parempi turvautua matkatoimiston palveluihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu