KAIUTTIMET/KOTITEATTERI

Jos haluan kotiteatterin niin mitä pitäisi ostaa, minulla on jo dvd-soitin, että tarvitseeko ostaa vain kajarit jotka liitetään dvd-soittimeen vai pitääkö ostaa jokin kotiteatteri jätjestelmä!?
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarvitset monikanavaisen AV-vahvistimen, johon kytket dvd-soittimen ja kaiuttimet. Myynnissä on myös halpoja ns. kotiteatteripaketteja, joissa yhdessä laitteessa on sekä dvd-soitin että monikanavainen vahvistin ja lisäksi laadullisesti vaatimattomat pienet kaiuttimet.

Lisäksi tarvitset luonnollisesti TV:n tai videotykin josta elokuvaa katselet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luuseri kirjoitti:

Jos haluan kotiteatterin niin mitä pitäisi ostaa, minulla on jo dvd-soitin, että tarvitseeko ostaa vain kajarit jotka liitetään dvd-soittimeen vai pitääkö ostaa jokin kotiteatteri jätjestelmä!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu