Mikähän vaivan nimi? Toisinaan silmät vuotavat muutaman päivän jatkuvasti niin että posket ovat kuin palovamman jäljiltä. Öisinkin toisinaan silmät karvastelevat niin että pitää nousta ylös jotta tilanne rauhoittuisi. Olen kokeillut monenlaisia tippoja kuitenkaan apua ei tunnut tulevan tähän vaivaan. Sitten tulee taas päiviä jolloin ei ole minkäänlaista vaivaa.
silmiä karvastelee
harmittaa
2
433
Vastaukset
- Lumimies
Muistan lukeneeni, että jos itkee hyvin kauan, kyynelnesteen koostumus muuttuu niin, että "kyynelet polttavat kuin sula rauta" Olen kokenut samantapaista kuin sinäkin, esim saunassa on joskus pakko huuhtaista silmiä, samoin joskus aamulla herättyä.
En tiedä mikä muuttaa kyynelnesteen koostumusta, sehän kuulemma on ns kuivasilmäoireenkin syynä.Ikä voisi olla yksi tekijöistä -tai esim huoneilman laatu.- mulla on
Allergia, jollekin voisi olla aika helppo selitys vaivoillesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1218454
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1415364Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333745Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1283582Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352624Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581552Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981547Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376