Anna anteeksi
etten voi jäädä, vaikka lupasin
Tiedät syynkin,
on tullut aika tämä kohdata
Et voisi tulla luokseni koskaan
Et voisi
Et tahtoisi
Enkä minäkään antaisi
Eikä tämä muuttuisi
ymmärräthän sen
Tinaruusumme jää kukkimaan
elämä kulkee polkujaan
Voimme vain katsoa ja odottaa
mitä huominen tuo tullessaan
Olen tehnyt hyvästejä jo kauan
kuten olet huomannut
Olen tämän arvannut
Vaikken koskaan toivonut
sä että tähän mukaan joudut
olen onnellinen tavallaan
niin paljon iloa kun toitkaan
Siksi sua kiittää tahdon
Ole elämässäs onnellinen, toivon
Pidä huolta aarteistasi
unohtamatta, itsestäsi
Mekin vielä kohdataan
silmistäni silloin huomaat
kuinka sydämeni hiljaa huokaa
Minä vuoksi aarteitteni
unohdin jo itseni
kohtaloain siirrellen
sydämeni jäädyttäen
Sitä katseestani tuskin huomaat
Silti ehkä tänne jään
mutta tunnista et mua enää
jos et arvaa tyylistäni
tuskin pääsen "syylistäni".
Toivon sulle kaikkea hyvää
kun nähdään, silloin hymyillään! =)
Anna anteeksi
4
464
Vastaukset
- sinih52
silmiini tulvii kun tekstiäsi luen.
On vaikea luopua rakkastaa...mutta kun tarpeeksi rakastaa ymmärtää myös sen...:=))
Hän varmasti ymmärtää ja antaa sinulle anteeksi
ainakin aikanaan..
Hyvää viikoloppua sinulle.. VOIMIA - riikka
mä kyl sitä et ei rakkaastaa vaikee ole luopuu vaa nykyää tehdää juuri nii elikkä ei jäädä vaik luvattii. must se kertoo just siit ettei sit kummiskaa rakastanu ku luopuu sil ku ei ajatella et se toine voi pysyy tunteittes takan. se on niinku oma moka et hylkää toise ja on petturi.paskoi on tarpeeks. häivytää vaa omil haluil. uusii jutskuja vaa. ja jos tahtos hyvää kyssäis silt mitä se haluu.
- minä
pystyy antamaan anteeksi,mutta loppu onkin paljon vaikeampaa,vaikka kuinka sydän sitä haluaisi....
- ei kirjautunut
ei se helppoa ole, ei. Ei minullekaan, vaikka muuta esitän. Joskus vaan on pakko tehdä niinkuin tekee. Vaan helpompi on hyväksyä, kun tietää, miksi!
Hymyilemme, kun kohtaamme! Katseet puhuu sitten omaa kieltään.... (sydämestä puhumattakaan)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969