kertokaapa mistä johtuu kun jollain on com-loppuinen sähköpostiosoite niin viestit ei pelaa kumpaankaan suuntaan. johtuuko siitä kun lähtevän postin osoite on "pop.mbnet.fi" ja saapuvan "mail.inet.fi". aika kurja tilanne kun monella kaverilla on com. olisko jostain suodattimista tai mistä? palomuuri ja virusturva on norman. kiitti jos autatte.
ei lähde ei tule
4
485
Vastaukset
- Tilit.
Toi kyllä vaikuttaa nyt sellaiselta, että sulla on tilit solmussa.
- vbvbvbvbvbvb
hyvin vaikka lähtevän ja saapuvan postin palvelin on eri firman kuin lähtevän. Kyseessä on Saunalahden saapuva ja Aurian/Soneran lähtevä.
Onko sulla Soneran vai MBnetin s-posti.
Arvelen, että sulla MBnetin posti ja Soneran piuha. Siinä tapauksessa sulla on palvelimet väärin päin. Silloin ei ole mikään ihme, että postit ei kulje COM osoitteisiin.
Meillä on yksi opetusympäristö, jossa on postipalvelun tarjoajan lähtevä ja saapuva palvelimet. Yhteydet on eri firman kautta. Tällöin emme voi lähettää postia kuin saman firman sisällä. Tosin meillä se onkin tarkoitus. - Poro1
mbnetin asetukset outlookilla on:
posti.mbnet.fi
sekä saapuvalla, että lähtevällä...
OK? :)- vbvbvbvbvbvb
yhteyden tarjoajan palvelin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961