oiskohan jollakin ttietoa mihin katos fiestasta lyhyet valot, parkit toimii normaalisti mutta kun kääntää ajovalot päälle ei tapahdu mitään ,parkit palaa edelleen, ei muuta. pitkätkään ei toimi mutta räpsäytys toimii.
valot häipy
6
818
Vastaukset
- diplinssi
Fiesta 83-88:ssa on reistaillut oikeanpuoleinen katkaisija, josta valot pannaan päälle. ei kestä suurta ajovalovirtaa. Jos sulakkeissa ei vikaa, niin sitten tuo.
- jasso
kiitti vinkistä mut mulla on vm.-91 ja siinä on semmonen pyöräytettävä viiksi.....
- Jorgos
jasso kirjoitti:
kiitti vinkistä mut mulla on vm.-91 ja siinä on semmonen pyöräytettävä viiksi.....
Eli edelleen vaikuttaa vahvasti katkaisin vialta.
- veke
relepohjasta palaa koskettimet, kolmessa eskossa sama vika. Sukulaissuhteesta päätellen epäilen samaa.
- jasso
joo, sain paikannettua saman vian,vaihdoin releen sumuvalojen paikkaan ja sain lähivalot toimiin, minkälainen homma on vaihtaa se relelaatikko ja pitääkö vaihtaa koko sulake rasia.... vai saako vian korjattua ilman vaihtamista...kiitti avusta
- veke
jasso kirjoitti:
joo, sain paikannettua saman vian,vaihdoin releen sumuvalojen paikkaan ja sain lähivalot toimiin, minkälainen homma on vaihtaa se relelaatikko ja pitääkö vaihtaa koko sulake rasia.... vai saako vian korjattua ilman vaihtamista...kiitti avusta
relepohjaan tulevia johtoja, tee kunnon liitokset(tina, kutistesukka. Tuo johdot sulakerasian läpi ja asenna johtimiin valorele. Pelaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914