Kysyn vaan 5510:stä

Saako 5510:stä etukuorta irti ja jos niin miten?
Entä saako 5510:iin ostettua takakuoria (ja etukuoria jos on) mistään ja jos niin mistä?
Vastatkaa etenkin jos teil on 5510!
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä irrota 5510 etukuorta itse, sen alla on microfonin ohut johto, ja jos se katkeaa, jos sulla on siinä koneessa takuu voimassa, niin takuu raukeaa siihen.
Uusia kuoria saa Nokian huollosta, mut ne myöskin kannattaa vaihdattaa siellä. Ei ole kuin punaisena ja sinisenä!.

Et älä avaa puhelintasi itse!

Äänestä
  • Tiäksä saaks jostain kuvioituja kuoria 5510:iin?

    Äänestä

Siis ei saa etukuorta irti ilman ruuvaria. Eikä siihin käy tavallinen meisseli vaan sellanen typerä erikois työkalu... Siis periaatteessa etukuoren vaihto onnistuu vaan puh.liikkeessä. Kyllä noit erikois kuoria myydään myös puh.liikkeissä.


2110-> 5110-> 3210-> 6210-> 3310 5510

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joba Subari kirjoitti:

Saako 5510:stä etukuorta irti ja jos niin miten?
Entä saako 5510:iin ostettua takakuoria (ja etukuoria jos on) mistään ja jos niin mistä?
Vastatkaa etenkin jos teil on 5510!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu