Hei. Tein tässä pientä syksyistä ylläpitoa, jonka seurauksena radioni koodi katosi (irrottelin sulakkeita ihan muuten vaan). Sen jälkeen tarjosin edellisen auton omistajan ohjekirjaan jättämää koodia, mutta se ei ollutkaan oikea.
Aikani testailin ja testailin eri koodin syöttötapoja, mutta nekään eivät auttaneet. Siinä vaiheessa yritin tehdä koodin "nollauksen" ohjekirjan mukaan, mutta se ei toiminut.
Tänään soitin Opelin huoltoon tiedustellen radion kunnostamisen hintaa, joka olikin 50 euroa. Vähän liikaa vanhalle radiolle.
Koska en kuitenkaan halua vielä luopua siitä, niin onko jotain muuta keinoa saada radio toimimaan (4 yritystä on enää jäljellä koodin syötössä). Jos sitä ei ole niin on kai ostettava uusi radio autooni.
terv: HankMaN
Corsan radiokoodi
14
13301
Vastaukset
- petri
mullapa sama vika... taitaa olla enää 5 yritystä jäljellä. Surffailin netissä aikani ja löysin sieltä sellaisen ohjelman, jonka antaa avauskoodin BLAUPUNKT CAR 300 soittimeen, kun siihen syöttää radion sarjanumeron....
En vaan ole päässyt testaamaan kun "lukitus" vielä päällä. Radiota EI kannata hävittää, sillä sen saa takuulla auki ilman isompia.
Jos sulla on toi sama soitin CAR 300 niin annapa radiosi sarjanumero GMXXXXXXXXXXXX emaililla niin lähetän sinulle sen koodin jonka ohjelma antaa.- HankMan
petri kirjoitti:
email... [email protected]
Hei. Autossani on Philipsin radio, joten kyseinen ohjelma ei sovi siihen. Pitää yrittää löytää netistä vastaavaa.
terv: HankMan - jjt
gm0300v6161338 car 300
- Make
Kun löydät koodin niin tuohon Radioon saapi asetuksia muuttamalla toiminnon että verme ei enää kysele koodia virtakatkoksen jälkeen.
- Make
Kokeiles etsiä täältä apua
Radio Decode Centre
http://radiocode.proboards6.com/ - Joshi
"Tänään soitin Opelin huoltoon tiedustellen radion kunnostamisen hintaa, joka olikin 50 euroa. Vähän liikaa vanhalle radiolle."
50 euroa toimivasta koodista?! Useimmista autoliikkeistä sen saan ihan ilmaiseksi.- Corsair
Vm. 96 Corsasta pesin tänään koneen, akun kenkä irti eikä prkl enää radio toimi!!! Kokeilin koodeja 5831, 5530,1392,7001 mutta ei onnea. Näytössä 6 - - - -, mutta mitään ei voi syöttää.
On niin paska ja vanha radio,että heittäisin pois mutta käykö tuohon edes din-stanrdin radio tohon opelin reikään? - Corsair
Corsair kirjoitti:
Vm. 96 Corsasta pesin tänään koneen, akun kenkä irti eikä prkl enää radio toimi!!! Kokeilin koodeja 5831, 5530,1392,7001 mutta ei onnea. Näytössä 6 - - - -, mutta mitään ei voi syöttää.
On niin paska ja vanha radio,että heittäisin pois mutta käykö tuohon edes din-stanrdin radio tohon opelin reikään?hukkuko tää viesti häh
- tuolta
ota soitin irti ja katso sarjanumero se tuolle sivulle ja koodi tulee sähköpostiisi
http://www.car-audio-accessories.co.uk/blaupunkt-radio-codes.php - skeet rider
KOODI on:VAIHDA ROMUA!
- Pavez
Oisko kellään tietoo alkuperäsen radion kaapelijärjestyksestä? Löysin siit mustasta sokeripalast kaiuttimet mut sähköt onki sit toinen juttu.
- helvetin reilua
Taitaa näistä radiokoodeista olla suurinta haittaa sekä kustannuksia radion / auton oikealle rehelliselle omistajalle, roistothan tietää varmaan keinot ohittaa ne koodit :-/
- Anonyymi
gm0 300 t5078769
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32312014Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611127Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2676473Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2405278Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813747- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin542581Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1111901Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121864