Hei. Tein tässä pientä syksyistä ylläpitoa, jonka seurauksena radioni koodi katosi (irrottelin sulakkeita ihan muuten vaan). Sen jälkeen tarjosin edellisen auton omistajan ohjekirjaan jättämää koodia, mutta se ei ollutkaan oikea.
Aikani testailin ja testailin eri koodin syöttötapoja, mutta nekään eivät auttaneet. Siinä vaiheessa yritin tehdä koodin "nollauksen" ohjekirjan mukaan, mutta se ei toiminut.
Tänään soitin Opelin huoltoon tiedustellen radion kunnostamisen hintaa, joka olikin 50 euroa. Vähän liikaa vanhalle radiolle.
Koska en kuitenkaan halua vielä luopua siitä, niin onko jotain muuta keinoa saada radio toimimaan (4 yritystä on enää jäljellä koodin syötössä). Jos sitä ei ole niin on kai ostettava uusi radio autooni.
terv: HankMaN
Corsan radiokoodi
14
13216
Vastaukset
- petri
mullapa sama vika... taitaa olla enää 5 yritystä jäljellä. Surffailin netissä aikani ja löysin sieltä sellaisen ohjelman, jonka antaa avauskoodin BLAUPUNKT CAR 300 soittimeen, kun siihen syöttää radion sarjanumeron....
En vaan ole päässyt testaamaan kun "lukitus" vielä päällä. Radiota EI kannata hävittää, sillä sen saa takuulla auki ilman isompia.
Jos sulla on toi sama soitin CAR 300 niin annapa radiosi sarjanumero GMXXXXXXXXXXXX emaililla niin lähetän sinulle sen koodin jonka ohjelma antaa.- HankMan
petri kirjoitti:
email... [email protected]
Hei. Autossani on Philipsin radio, joten kyseinen ohjelma ei sovi siihen. Pitää yrittää löytää netistä vastaavaa.
terv: HankMan - jjt
gm0300v6161338 car 300
- Make
Kun löydät koodin niin tuohon Radioon saapi asetuksia muuttamalla toiminnon että verme ei enää kysele koodia virtakatkoksen jälkeen.
- Make
Kokeiles etsiä täältä apua
Radio Decode Centre
http://radiocode.proboards6.com/ - Joshi
"Tänään soitin Opelin huoltoon tiedustellen radion kunnostamisen hintaa, joka olikin 50 euroa. Vähän liikaa vanhalle radiolle."
50 euroa toimivasta koodista?! Useimmista autoliikkeistä sen saan ihan ilmaiseksi.- Corsair
Vm. 96 Corsasta pesin tänään koneen, akun kenkä irti eikä prkl enää radio toimi!!! Kokeilin koodeja 5831, 5530,1392,7001 mutta ei onnea. Näytössä 6 - - - -, mutta mitään ei voi syöttää.
On niin paska ja vanha radio,että heittäisin pois mutta käykö tuohon edes din-stanrdin radio tohon opelin reikään? - Corsair
Corsair kirjoitti:
Vm. 96 Corsasta pesin tänään koneen, akun kenkä irti eikä prkl enää radio toimi!!! Kokeilin koodeja 5831, 5530,1392,7001 mutta ei onnea. Näytössä 6 - - - -, mutta mitään ei voi syöttää.
On niin paska ja vanha radio,että heittäisin pois mutta käykö tuohon edes din-stanrdin radio tohon opelin reikään?hukkuko tää viesti häh
- tuolta
ota soitin irti ja katso sarjanumero se tuolle sivulle ja koodi tulee sähköpostiisi
http://www.car-audio-accessories.co.uk/blaupunkt-radio-codes.php - skeet rider
KOODI on:VAIHDA ROMUA!
- Pavez
Oisko kellään tietoo alkuperäsen radion kaapelijärjestyksestä? Löysin siit mustasta sokeripalast kaiuttimet mut sähköt onki sit toinen juttu.
- helvetin reilua
Taitaa näistä radiokoodeista olla suurinta haittaa sekä kustannuksia radion / auton oikealle rehelliselle omistajalle, roistothan tietää varmaan keinot ohittaa ne koodit :-/
- Anonyymi
gm0 300 t5078769
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749476Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825940Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344956HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084610Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852036Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k781332