hei!
Lentomme Dubaihin saapuu perille joskus aamuyöstä ja hotellilla - Desert Rose - olemme perillä joskus/kenties aamuviiden tietämissä.
Hotellissa olleet?? Onko hotellihuoneen yleensä saanut sieltä jo aamusella vai onko pitänyt odotella iltapäivään (klo 14 huoneenluovutus kansainvälisen käytännön mukaan).
Mukanamme on pieni mutta sitäkin kiukkuisempi lapsi,joten tieto todella helpottaisi matkasuunnitelmiamme..
Kiitos!
Desert Rose ja huoneiden jako..
10
1812
Vastaukset
- yksinäinen matkustaja
Kyllä huoneen saa heti,juuri kyseisessä hotellissa
en ole ollut, mutta se on ihan yleinen käytäntö
siellä päin. Hauskaa matkaa- liisa
Kyllä myös kyseisessä huoneistohotellissa on huoneen saanut heti sinne saavuttuaan. Luovutus on vastaavasti pois lähtiessä. Ei aiemmin. Ainakin vielä keväällä oli.
- HVL
En osaa sanoa Desert Rosesta, mutta jebel Alissa ei ollut huonetta valmiina kun saavuimme aamuyöllä vaikka näin oli virheellisesti Finnmatkoilta meille kerrottu.. Mutta antoivat huoneen ilmaiseksi koska meillä oli pieni (ja pippurinen) lapsi.
- liisa
Kuten tuossa jo aiemmin kerroin, niin Desert Rosessa huoneen saa heti kun menee. Olen asunut tänä vuonna siellä ja parin viikon päästä menen taas.
- HVL
liisa kirjoitti:
Kuten tuossa jo aiemmin kerroin, niin Desert Rosessa huoneen saa heti kun menee. Olen asunut tänä vuonna siellä ja parin viikon päästä menen taas.
Uskon kyllä, että olet oikea Emiraattien asiantuntija (;o)). Kuhan kerroin kuinka meillä.. Anteeksi vaan, että astuin varpaillesi. :o)
- mitäs sitten
HVL kirjoitti:
Uskon kyllä, että olet oikea Emiraattien asiantuntija (;o)). Kuhan kerroin kuinka meillä.. Anteeksi vaan, että astuin varpaillesi. :o)
vastaat jos et kerran tiedä. Kun joku oli jo aiemmin vastannut että saa.
- tytteli
mitäs sitten kirjoitti:
vastaat jos et kerran tiedä. Kun joku oli jo aiemmin vastannut että saa.
kyllä saa, mutta passit pöllitään ainakin neljäksi päiväksi. ei siinä sillee mtn mutta alkaa jo vähän miettii että saako ne siks takas ku lähtee...
- Mirkku
tytteli kirjoitti:
kyllä saa, mutta passit pöllitään ainakin neljäksi päiväksi. ei siinä sillee mtn mutta alkaa jo vähän miettii että saako ne siks takas ku lähtee...
saimme passimme takaisin heti seuraavana aamuna saapumisesta...
- heli
Mirkku kirjoitti:
saimme passimme takaisin heti seuraavana aamuna saapumisesta...
mekin saimme passit heti seuraavana aamuna. Kun otin sen tallelokeron, niin antoivat samalla ne passit pyytämättä.
- Otso 2635
Olisin vielä kysellyt vaikutelmia Desert Rosesta?
Olisiko jotain mitä pitäisi tietää ja olitteko itse hotelliin tyytyväinen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961