Teen gradua yliopistolle ja tässä projektissa on mukana n. 10 muuta gradun tekijää...mein ohjaaja käski meidän tehdä yhen sivun mittaset tiivistelmät tutkimusuunnitelmasta, jotta voisi esittää ne näiden gradujen toimeksiantajalle. No, kuinka ollakaan, huomasin äske että nää tiivistelmät oltii julkastu koulun sivulla ja siten, että tää ohjaaja oli muuttanut kaikkien tiivistelmää ilman että kertoi/kysyi meiltä! Tiivistelmät oli kirjoitettu "minä" muodossa ja kirjoittajaksi oli laitettu opiskelijan nimi vaikka tää ohjaaja oli ne selvästi muuttanut ihan erilaiseksi! Kaiken huippu on, että kaverini tekstissä (joka julkaistiin ja jota ope oli muuttanu ilman kysymättä) oli asiavirheitä! Tosi raivostuttavaa! Mielestäni ohjaaja ei saa muuttaa oppilaiden töitä ja julkaista niitä oppilaiden nimellä, mitä mieltä tästä?
mitä mieltä tästä?
3
686
Vastaukset
- hienovarainen
Haasta oikeuteen tuollainen, tuo on laitonta. Älä vaan yritä sopia tapausta niin, että hän pääsee kuin koira veräjästä. Tuo on todella loukkaavaa ja alentavaa!
- kysymys gradusta
vaan jostain muun laitoksen lopputyöstä. Moni seikka paljastaa asian. Kunnon vastauksen saat jopa suomi24:stä vain siinä tapauksessa, että esität kysymyksen taivuttelematta tosiseikkoja.
- opiskelija
KYLLÄ todellakin teen gradua yliopistolla!! En halua paljastaa projektia yms. sillä en halua kuitenkaan paljastaa henkilöllisyyttäni! Kyseisessä projektissa tehdään myös väitöskirjoja 10 gradua, mikä tässä on nii vaikea uskoa ja miksi valehtelisin??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431