turistikausi taitaa olla turkissa ohi jo suurinpiirtein. miten on näin kotimaan loskasäässä, että tekisikö mieli jo lähteä turkkiin takaisin? kyllä tässä itsellä on jo mielessä että kumpa kesä tulisi ja pääsisi maisemanvaihtoon liian tutusta ympäristöstä.
ohi on
cat22
91476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
palasin sieltä noin 6kk. sitten. eipä ole tehnyt mieli palata takaisin sinne enään. on sitä maailmalla vielä paljon parempiakin paikkoja missä voi viettää lomaa. 6 päivää meni kuin siivillä "isossa omenassa" enkä puhu nyt siitä mikä on espoossa. joten eiku rohkeesti vaan reissuun. elämää on muuallakin kuin turkissa.
takaisin. Sillä menkää parempiin paikkoihin Turkin turistirysiin, jotka ovat pelkkää liukuhihna paikkoja turisteja sisään ja ulos.
kUTEN SANOTTU. VAIHDA MATKAKOHDETTA, NIIN EI TARVITSE PALATA SUNKAAN TÄLLE PALSTALLE IKINÄ.
on ihminen joka on nähnyt tosiaan aiheelliseksi vaihtaa lomkohdetta ens kesänä.
No kyllä minä ainakin jo kaipaan päästä takaisin Turkkiin. Ottamaan aurinkoa, syömään hyvää ruokaa ja tapaamaan kavereita. Täytyy ajatella positiivisesti, ei siihen enää montaa kuukautta mene kun taas matkoja ruvetaan järjestään sinne turistirysäänkin.
Kyllä turkkiin tehdään vielä matkoja marraskuussakin. Ja tammikuussa taas aloittavat, joten ei kun menoksi...
Tekis ihan hirveesti mieli takaisin Turkkiin..! Täällä on synkkää, sateista, kylmää ja syksyistä, niin tottakai tekisi mieli Turkin paratiisiin...!!
PARATIISIIN????????
on niin mahdottoman kylmä, että joo, tekisi mieli hypätä bussiin ja hurauttaa Välimerelle. Yö bussissa, 15-20 euroa ja siinähän se Antalya olisi. Ensi viikolla on ramazan (seker) bayrami ja lomakohteet täynnä kotimaan turisteja.