mistä johtuu tämä; vatsa ollut erittäin turvonnut ja kipeä nyt muutaman päivän, pientä lämpöä ja tänään tuli myöskin VERTA! veri oli rusehtavaa mutta ihan selkeästi verta.
kuukautiset minulla oli viimeksi kaksi viikkoa sitten, ne ja edelliset olivat tosin normaalia niukemmat.
kävin jo aiemmin vatsan turvotuksen vuoksi lääkärissä, silloin sain lääkkeet klamydiaan.
onkohan minulla syöpä nyt sitten? olen vasta 18 vuotias.. :( tai mitä muuta tämä voisi olla? olisin menossa parin viikon sisällä kontrolliin näiden vaivojen takia, voinko odotella niin kauan kun vertakin tuli..?
verta ja kipua
3
686
Vastaukset
- Jussa
Hei!!!
Ensimmäisenä mieleeni tulisi, että onko sulla ovulaatio?Koska usein saattaa tulla " välivuotoa" ovulaation aikaan :)
Tai jos sulla on ihan joku tulehdus.....
mutta täälläkin puhutaan noista välivuodoita niin käyppäs katselemassa vanhoja keskusteluja. Ja minulla ainakin on ovulaation aikoihin turvotusta ja pientä lämmön nousua ja tunnen että kummalta puolelta munasolu lähtee matkaan:)- säikähtänyt..
ovulaatio, tai voi ollakin, mutta ikinä ennen minulla ei ole kuukautisten välissä verta tullut.
ja yön aikana verta tuli niin paljon, että edes runsaimmat kuukautisenikaan eivät ole tuottaneet yhtä paljon verta yhteensä! nyt todella jo huolestuttaa..
täytyy varmaan varata aika lääkäriin.
voiko syöpä oireilla näin rajusti yhtäkkiä?! muitakaan vaihtoehtoja ei taida olla :( - bloodymary
säikähtänyt.. kirjoitti:
ovulaatio, tai voi ollakin, mutta ikinä ennen minulla ei ole kuukautisten välissä verta tullut.
ja yön aikana verta tuli niin paljon, että edes runsaimmat kuukautisenikaan eivät ole tuottaneet yhtä paljon verta yhteensä! nyt todella jo huolestuttaa..
täytyy varmaan varata aika lääkäriin.
voiko syöpä oireilla näin rajusti yhtäkkiä?! muitakaan vaihtoehtoja ei taida olla :(Mullakin tuli virtsatessa vähän verta & kun pyyhkäisin niin paperiin jäi oikein kunnolla.
Saitko jo diagnoosin, kuinka kävi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670