minulle "leffafriikille" jokin todella hyvä kauhu tai scifi-leffan nimi...ei mitään älyttömiä teurastusjuttuja..:(
Kun kaikista ei tiedä onko hyviä...tilaan nimittäin elokuvia ja juuri en koskaan katso leffateatterissa niitä...joten "muutama" onkin kertynyt...
antakaapa
21
999
Vastaukset
- (.)Y(.)
jo Ring ykkösen ja kakkosen?..
Ykkönen oli minusta hyvä.. :)
Kakkonen on viel näkemättä...- piti
olen nähnyt kummatkin ja pidin kakkosestakin ;)
- ollikolli-63
Tilaa kaikki kolme filmiä 9h yhteensä taru sormusten herrasta, mun hyllyssä on ja pitäis katsoo kun ehtii..
- piti
hyllystäni löytyy myös ja todella upeasti tehty;)
- se jonggi
en oikeastaan pidä kauhuelokuvista, koska ne eivät
säväytä minua. Poikkeuksena ovat kuitenkin
Psyko (Hitchcock)
Halloween II
Alien II
...- piti
katsonut Alien vs Predator?
- se jonggi
piti kirjoitti:
katsonut Alien vs Predator?
jo rajan. Predator I vielä meni, mutta II alkoi
tympäseen todella.
Se, että tehdään vielä sekasikiö, riittää, etten
edes aio katsoakaan sitä. Trailerikin riitti.
---
Muistan nuoruudestani erään "aidon" kauhuelokuvan,
jonka nimeä en muista. Silloinen tyttöystäväni
tarttui kunnolla kiinni (nauratti pirusti), kun
haurtausrakoitsijalta näyttänyt mustalasinen
kuljettaja hymyili pirullista hymyään.
Kyllä oikein ruokittu mielikuvitus sentään kertoo
elokuvan laadusta. - piti
se jonggi kirjoitti:
jo rajan. Predator I vielä meni, mutta II alkoi
tympäseen todella.
Se, että tehdään vielä sekasikiö, riittää, etten
edes aio katsoakaan sitä. Trailerikin riitti.
---
Muistan nuoruudestani erään "aidon" kauhuelokuvan,
jonka nimeä en muista. Silloinen tyttöystäväni
tarttui kunnolla kiinni (nauratti pirusti), kun
haurtausrakoitsijalta näyttänyt mustalasinen
kuljettaja hymyili pirullista hymyään.
Kyllä oikein ruokittu mielikuvitus sentään kertoo
elokuvan laadusta.oikeassa;)
- DrifterMan
oli mielestäni, aikoinaan Halloween ( 1. osa ) . Elettiin 70-luvun loppua. Silloin niitä käytiin katsomassa leffateatterissa. Ei ollut kotiteattereita eikä tätä nykyajan yletöntä valinnanvaraa..
- tanssitaanko
vaan oso, mistä saat vaiks mitä..
leffoja, musaa ja pelei.. ;)
http://thepiratebay.org/
Lataat sielt Azureuksen ja nautit näkemästäs.. ;)
Mukavii ja nautinnollisii kauhuhetkii.. :))- piti
kamala :o
- tanssitaanko
piti kirjoitti:
kamala :o
Tais olla tuttu oso?.. :DDD
Itsehän kyselit.. ;))) - piti
tanssitaanko kirjoitti:
Tais olla tuttu oso?.. :DDD
Itsehän kyselit.. ;)))..pois se minusta ;D
- remax*
Ja ehtii katsoon monta illassa
http://www.angryalien.com/- piti
vinde ku makeit...tossa ois hyvä hupilahja jollekin leffafriikille:)
eli vaik mulle....
- kalle-p
Pekka ja Pätkä elokuva, siinä Justiina kylvää kauhua ;))
- piti
kyllä arkipäivän kauhua kerrakseen,kun aseena on järeä kaulin.... ;)
- Loistava.polku
...siis "Kaunan" nimellä kulkee Suomessa. Varmaan kamalin mitä olen ikinä nähnyt, vaikkei yhtään mitään verta-ja-suolenpätkiä -juttuja.
- piti
enpä ole sitä katsonut ja jos se kerran on hyvä niin sitten katson..kiitti;)
- Animus
Tää ohjaa jänniä leffoja, tykkään niistä kaikista tosi paljon ja katon uudestaan ja uudestaan!
Leffoissa on aika hidas tempo, ollaan puhumatta, annetaan katsojan miettiä asioita...tulee sellanen painajaismainen odotus ja kihelmöinti. Meneeköhän nää johonkin psykologiseen trilleri osastoon? Ja lopussa yllättävä käänne aina. Hiton hyviä näyttelijöitä kuten Joaquin Phoenix, Bruce Willis, Mel Gibson..
Kuudes aisti, Särkymätön, Signs (paras) ja uusin Kylä.- piti
uusin Kylä kuinka ekasta osasta?Muut olenkin katsonut..Bruce W. on loistava näyttelijä...ja tietysti komeakin;)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926