Paavolasta saisi halvalla vuokra-asunnon ja kuulemma on kävelymatka junalle, joten työssäkäynti Helsingissä sujuisi varmaan mukavasti. Lähipalvelujakin pitäisi löytyä välittäjän mukaan. Kuulostaa ihan hyvältä. Asujaimistosta kertoi, että on monipuolista. Mitäs pidätte, eiköhän kannattaisi kirjoittaa nimet alle?
Paavola?
3
850
Vastaukset
- kröhöm...
kannattanee kuitenkin varautua ainakin pyöräilemään. tai no riippuu mistä päin paavolaa... ja pääseehän sitä helsinki-paavola välinkin kävellen. ajastahan se vaan on kiinni... no joo. paavola ei ole enää ilmeisestikään maineensa veroinen paikka. ihan viihtyisältä tuo näyttää, ulkoilumaastoja riittää ja peruspalvelut löytyy.
- Humaani
Paavola on edelleen Hyvinkään rupula. Ulkomaan elävät ja mustalaiset viihtyvät hyvin Paavolassa. Erityisesti mustalaisista ja heidän sukurakkaudestaan on riesaa ainakin vanhemmissa kerrostaloissa.
Kävelymatka on tosiaan suhteellinen käsite, mutta onhan pyörä keksitty. Pikkupuoteja ja kirjasto löytyy ihan läheltä, mutta muuten joudut asioimaan keskustassa eli juna-aseman seutuvilla. - minä
Ei paavola ole enää niin rauhatonta aluetta kun joskus. Kauppa, posti, pubi ja kirjasto löytyy. Totta on että alueella asuu ulkomaalaisia, pääasiassa albaaneja, mutta asuu niitä muuallakin. Asunnot ovat aika isoja. Yksi vinkki: älä muuta kapulantielle tai jussilankadun alkupäähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010166
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404040Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323602Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352654Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386