WRT54G ja DDNS

Olisi suotavaa että kaikki WRT54G purkin omistavat päivittäisivät firmwaren bugittomaksi:

http://www.dyndns.com/news/releases/archives/2003/11/288.html

"You must be running at least firmware version 1.42.3 to avoid causing serious problems for our systems."

...siten DDNS palvelunkin saisi raudassa toimimaan?
3996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa olla aika vanha teksti, "From October 26th, 2003, through November 9th, 2003" (ja linkki vihjaa julkaisuajankohtaan = marraskuu 2003). Mahtaako noita päivittämättömiä enään olla, tai edes tuolla 1.42.3 Firmwarella ?

LinSys WRT54G Firmware Version: v3.03.1

Äänestä
  • Toimiiko sinulla ko. palvelu?

    Äänestä

  • En osaa sanoa kirjoitti:

    Toimiiko sinulla ko. palvelu?

    Vertailin väärää osoitetta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


www.dyndns.org kirjoitti:

Olisi suotavaa että kaikki WRT54G purkin omistavat päivittäisivät firmwaren bugittomaksi:

http://www.dyndns.com/news/releases/archives/2003/11/288.html

"You must be running at least firmware version 1.42.3 to avoid causing serious problems for our systems."

...siten DDNS palvelunkin saisi raudassa toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu