apua! mulla on outo ongelma: kun mä poltan levyn mun uudella kannettavalla( amilo athlon 64 processor, 638 MHz, 512Mt Ram, 3200 ) niin levyt pätkii mun stereossa mut esim auton cd-soittimessa se taas toimii! Mix mun musiikkipeluri ei pelaa levyjä?Sen pitäis soittaa kaikki mahdolliset levyt.
Mut jos poltan tvallisella tietokoneella nii kyl sit toimii. En ymmärrä. (Käytän CD-R levyjä jotka pitäis toimii).Poltan Windows Media Playerillä.
Jos jaksatte lukea ja vastata nii kiitti paljon!!
musiikin polttaminen
4
458
Vastaukset
- Pave
Oletko mahdollisesti kokeillut jollakin toisenmerkkisellä CD-levyllä myös tuota samaa hommaa? Joskus vaan tilanne on jostakin syystä sellainen että jonkunmerkkisen asemaan toinen levy on parempi kuin toinen ja silloin poltto ja sen jälkeinen toisto toimii paremmin.
- Näin..
Päin.. hitaammalla polttonopeudella, tai vaihda polttajaa, kokeile Nero-demon.. saat ladattua tuolta:
http://www.nero.com/nero6/en/nero-prog.php
Lisäksi jos et ole valinut cd-levyn viimeistelyä polton jälkeen voi tämä aiheuttaa ongelmia toimivuudessa.
Tai ehkäpä sreteosi ovat vain niin herkät että eivät poltettuja r-levyjä ja tai rw-levyjä hyvin toista vaikka pitäisikin.
Ja edellisessä viestissä kerrottu totuus kannataa huomioida myös. - vielä...
Oletko milloim viimeksi puhdistanut stereot jos et koskaan niin osta puhdistus cd ja pane pesään:)
Pienet naarmut ja lika myö cd-levyissä aiheuttaa jumittamista sen varmasti tiesitkin.
- Pende
mahdollista syytä, esim. CD-aihio on hieman susi, eli ei ole aivan tasapainossa ja se "viipottaa" liikaa krantummalle toistimelle ja alkaa tökkimään.
Autosoittimet eivät le niin kranttuja ja jopa sallivat tietynasteisen "tärinän" ja niinpä se toistaa tuollaisen ongelmaisen levyn.
Jos taas "tuopinalusia" on syntynyt enemmänkin, voisi syynä olla laitevikakin, mutta mielessä kannattaa pitää ettei aivan halvimmat levyt ole parhaimpia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2665341- 644536
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1214310- 513730
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest463714Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363677SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo723034Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv522884- 272821
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu202626