Joku taso tännekin

Lauri

Lopettakaa nyt hyvät pojat tuo sielunmaisemanne levittely tällä palstalla!
Kateus ja kaunaisuus tuntuu olevan ehtymätön luonnonvara, mutta mihin sillä pyritte? Vaikka Mika näyttää nyt jäävän toiseksi, sekin on paras saavutus mihin suomalainen RR-ajaja on vuosikymmeniin pystynyt. On syytä olla iloinen ja ylpeä Mikan saavutuksesta ja lopettaa tuo älytön posken soitto!
Huomena tähän aikaan meikäläinen on jo Alicantessa ja loppuviikolla aika-ajojen alkaessa Valenciassa. Täytyy myöntää, että mieleen hiipii jatkuvasti, että jos kuitenkin Luthin kone hiipuu tai mies lippaa... Moottoriurheilussa kaikki on mahdollista, mikään ei ole varmaa ennenkuin ruutulippu on heilahtanut.

1

320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turo--Inkeri

      suomalaiseen kansanluonteeseen tuntuu kuuluvan jonkinnäköinen perus-alemmuudentunne, mikä näkyy täällä.. ei oikein uskota, että Kallio voisi pärjätä maailman kovimpia vastaan, vaikka se tällä kaudella on ollut tosiasia.

      Kävi Valenciassa mitä hyvänsä, minulla on ainakin ollut ykköshauskaa seuratessani 125cc kisoja tänä vuonna! Olin muuten paikanpäällä v.-99, Criville kaatui silloin 500-kuutioisten kisassa ja voin kertoa, että tuskanhuuto on melkoinen, kun se lähtee 100.000 ihmisen suusta yhtäaikaa! Muutenkin tunnelma RR-kisoissa Epsanjassa on uskomattoman hieno.

      Minulla on myös kumma kutina, että ehkä homma ei ole vieläkään selvä. Luthi on ottanut v.-05 lahjapisteitä jo ainakin 25 kipaletta, kenties Onnetar antaa tuomion siitä sunnuntai-iltapäivänä? Mikäli niin ihmeellisesti on käyvä, niin toivottavasti herra sitten vetäisee ihan rehellisesti ja omin avuin ulos kisasta, ettei tarvitse mm. täällä kuunnella sitä itkua "tuurimestarista".. näiden potentiaalisten itkijöiden kapasiteetti kun riittää yleensä korkeintaan viimeisimmän kisan tapahtumien muistamiseen!

      Kalliolla on muuten harvinaisen vähän hävittävää, nyt on kertakaikkisen PAKKO voittaa jos vielä aikoo roikkua ohueksi käyneessä oljenkorressa. Ainakin helppoa laatia taktiikka kisaan!

      Täällä on yksi joka liputtaa Mikan puolesta viimeiseen asti - enkä alennu sonnanheittoon, kävi mitä kävi, sillä sellaiseen ei ole aihetta. Joka luulee, että GP125 maailmanmestaruuden voittaminen on helppo juttu, ei oikein tajua asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      184
      5055
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1701
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1393
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1100
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      770
    Aihe