Joku taso tännekin

Lauri

Lopettakaa nyt hyvät pojat tuo sielunmaisemanne levittely tällä palstalla!
Kateus ja kaunaisuus tuntuu olevan ehtymätön luonnonvara, mutta mihin sillä pyritte? Vaikka Mika näyttää nyt jäävän toiseksi, sekin on paras saavutus mihin suomalainen RR-ajaja on vuosikymmeniin pystynyt. On syytä olla iloinen ja ylpeä Mikan saavutuksesta ja lopettaa tuo älytön posken soitto!
Huomena tähän aikaan meikäläinen on jo Alicantessa ja loppuviikolla aika-ajojen alkaessa Valenciassa. Täytyy myöntää, että mieleen hiipii jatkuvasti, että jos kuitenkin Luthin kone hiipuu tai mies lippaa... Moottoriurheilussa kaikki on mahdollista, mikään ei ole varmaa ennenkuin ruutulippu on heilahtanut.

1

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turo--Inkeri

      suomalaiseen kansanluonteeseen tuntuu kuuluvan jonkinnäköinen perus-alemmuudentunne, mikä näkyy täällä.. ei oikein uskota, että Kallio voisi pärjätä maailman kovimpia vastaan, vaikka se tällä kaudella on ollut tosiasia.

      Kävi Valenciassa mitä hyvänsä, minulla on ainakin ollut ykköshauskaa seuratessani 125cc kisoja tänä vuonna! Olin muuten paikanpäällä v.-99, Criville kaatui silloin 500-kuutioisten kisassa ja voin kertoa, että tuskanhuuto on melkoinen, kun se lähtee 100.000 ihmisen suusta yhtäaikaa! Muutenkin tunnelma RR-kisoissa Epsanjassa on uskomattoman hieno.

      Minulla on myös kumma kutina, että ehkä homma ei ole vieläkään selvä. Luthi on ottanut v.-05 lahjapisteitä jo ainakin 25 kipaletta, kenties Onnetar antaa tuomion siitä sunnuntai-iltapäivänä? Mikäli niin ihmeellisesti on käyvä, niin toivottavasti herra sitten vetäisee ihan rehellisesti ja omin avuin ulos kisasta, ettei tarvitse mm. täällä kuunnella sitä itkua "tuurimestarista".. näiden potentiaalisten itkijöiden kapasiteetti kun riittää yleensä korkeintaan viimeisimmän kisan tapahtumien muistamiseen!

      Kalliolla on muuten harvinaisen vähän hävittävää, nyt on kertakaikkisen PAKKO voittaa jos vielä aikoo roikkua ohueksi käyneessä oljenkorressa. Ainakin helppoa laatia taktiikka kisaan!

      Täällä on yksi joka liputtaa Mikan puolesta viimeiseen asti - enkä alennu sonnanheittoon, kävi mitä kävi, sillä sellaiseen ei ole aihetta. Joka luulee, että GP125 maailmanmestaruuden voittaminen on helppo juttu, ei oikein tajua asioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      2348
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      152
      1593
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1588
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      64
      1277
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1267
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1144
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      234
      1022
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      936
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      849
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      839
    Aihe