Olipas liukas lattia toimistolla...olivat siivoojat vahanneet lattian...
Eli auki ollaan..vaan liksapäivä tänään...:)
Läiskis
18
1479
Vastaukset
- jpntar1
itseäsi aamusta telo..:((((( Aikaisin ollaan liikkeellä tänään täälläkin joten huomenia vaan!
sopiiko meihinkin...:))
Huomenta sinne pohjolaan...hei oletkos se pohjan akka...hups toi oli näppis...aina utelias...
Mun pitää nyt pehmentää siis oletkos pohjan neito...:))
- tuffe
Kuuluuko sinne saakka jos huudan?
Sinähän liikut tänään sitten liukkaasti :) Mitäs jos pyytäisit pomoa tuliseen tangoon, ehkä rapsahtais bonus taskuun?? Tuosta tuli mieleen vitsi, tiedätkö mitä mummo tekee iltapäivä-tansseissa? Hän ottaa tilaisuudesta vaarin :))
Osasit muuten kauniisti vastata av:lle...- tuffe
hai kirjoitti:
heräsin nyt...vätystää
Oletko käynyt koskaan ilta-päivä tansseissa ??Onko sulle koskaan kerrottu että illalla pitää mennä ajoissa nukkumaan ;)) vai menitkö horrokseen kun siirryttiin talviaikaan.. :) Oikeesti luulin ettei hait nuku ikinä, vaanivat vaan alati :))
Sain äsken avaimet kämppääni... nyt ei kun hihat heilumaan.. tuutko meriv:n kanssa vahtimaan kaljapulloja? tuffe kirjoitti:
Onko sulle koskaan kerrottu että illalla pitää mennä ajoissa nukkumaan ;)) vai menitkö horrokseen kun siirryttiin talviaikaan.. :) Oikeesti luulin ettei hait nuku ikinä, vaanivat vaan alati :))
Sain äsken avaimet kämppääni... nyt ei kun hihat heilumaan.. tuutko meriv:n kanssa vahtimaan kaljapulloja?Het palvelukseen....
Onnea onnea uuteen kotiin....
Meris onkin hyvä vahtimaan kaljapulloja..lyö het näpeille jos meinaa korkata..ääh vitsi....
Aika ja paikka niin het uin sinne...:))
Miten saa mukavat unet keskeytettyä, niin ettei nuku överiksi?
Ja miten saan vanhan tavan kitkettyä itsestäni, kun tuota tyhjaa rannetta vaan tuijottelen koko aamun? Se kello pirulainen kun meni menemään rikki.Hauskaa viikonalkua sinnekkin, täällä tosi hauska.....Älä telo selkääsi sen liukkaan lattian kanssa....- AngorVat
onko kellot oikeessa ajassa ;)))))
Haukku ei ymmärrä tätä kesä-talvi-aikaa; kumma juttu?
Pakollinen aforismi:
"Alkoholin liikakäyttö on ongelmiin sekä syy että ratkaisu."
Niin ja hyvää huomenta! Tänään on villi päivä :))- onnellinen
en muistanu siirtää kelloja ja nyt olen tunnin etuajassa, lenkillä jo oon käyny ja suhkussa...
Hyvä etten jo ole töihinkin menossa...
Piti kyllä illalla siirtää ne kun tulin kotia mut sit vaan unohtu ku tuli vieraita!!!!
Onkohan tämä jo sitä vanhuutta...että alkaa unohteleen asioita??? - AngorVat
onnellinen kirjoitti:
en muistanu siirtää kelloja ja nyt olen tunnin etuajassa, lenkillä jo oon käyny ja suhkussa...
Hyvä etten jo ole töihinkin menossa...
Piti kyllä illalla siirtää ne kun tulin kotia mut sit vaan unohtu ku tuli vieraita!!!!
Onkohan tämä jo sitä vanhuutta...että alkaa unohteleen asioita???Ole kelloja siirtänyt mutta tuntui kivalta laittaa kello soittaan tuntia myöhemmin aamulla ;)) Oikeestaan on ihan kiva huijata itteensä - vai ?
- funis
*täräyttäää ryminäl sisää* hups...unohin koputtaa*wirn*
tot ei kai tui luikkaus johtunu mun kaffivanast*toimii opasteen ulkoovelle* *nauraaa*
kuis vkl tökkäs??kävit mua rehvaamassa toimistolla...mitä sanoivat..en ollut paikalla...kaupunkilla luuhasin...:))
Tarjosivat sentään kahvit
Alkohooliin kuolee eniten suomalaisia miehiä....
Miten se voi olla mahdollista..meitä on niin vähän...kippis......- Lilja-Orvokki
v
- kummaa??
jotta niinkö kuppia otat..työaikana? mitäh?? :o)) Mukavaa viikonalkua hai(ven) :o))
- meriv
siivooja paikalla mutisten närkästyneenä lattialle ilmestyneitä ahterin jälkiä.
Oletkos lainkaan tullut ajatelleeksi kuinka vaikeaa ja suurta taitoa vaativaa on vahata lattia sellaiseksi, että aamusella toimistoon tulevat, viikonlopun jälkeen silmät sumeina astelevat, pahaa-aavistamattomat työläiset suorittavat jopa taitoluistelupisteytyksessä korkealle sijoittuvia salkoveja kierteellä taaksepäin???
Jos vielä onnistuit pitämään kahvin mukissa..tai mikä taidokkaampaa..pyydystää sen takaisin mukiin istuessasi ammattitaidolla vahatulla lattialla..*taputtaa hurmioituneena*
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23508Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003336"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin542826IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-572632Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922455Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭421740Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221289- 961258
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3421124Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161023