Viihtyykö

Jeps!

Minkälaista ko. kaupassa on olla töissä?
Henkilökunta näyttää kutakuinkin pysyvän.
Lepposa tunnelma kun käy, mut mitäs
siellä "sisällä" tapahtuu onko yhtä seesteistä
sielläkin?
61636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minä olen saanut sen käsityksen et Minimani palkkaa kaikkia surkimuksia töihin jotka ei muualle pääse.Yksi kaveri oli vartiotoimiston hommissa ja vahti minimanissa työkseen,noooo sitte tuli rahapula ja vei rahat kaapista ja sai potkut,noooo sitte vaan minimaniin töitä hakeen ja nooooo sinne vaan pääsikin muitten surkimusten joukkoon.FAKTAA ei fiktio

Äänestä
  • No "faktaa" on ainakin se että jos sulla on noin "rehellisiä" kavereita niin kannattaisikohan ehkä vaihtaa niitä?

    Vievät pian rahat sinultakin. ;-Þ

    Äänestä

MOnet ystävistäni ovat puhuneet, että minimanissa ei terve jätkinen voi olla töissä...

Muutamat vanhemmat työntekijät kuvittelvat olevansa pomoja ja ovat sen mukaisia muille työntekijöille... (etenkin uusille)

Työajat ovat kuulemma ihan p...stä. Uutena teet vain iltoja ja viikonloppuja.

En kyllä ikinä menis on sen verran kamalia kuullu.

Mutta jos haluaa niin saahan toki mennä....

Äänestä
  • nyt höpötetä...eiköhän joka työpaikalla oo näitä uusia työntekijöitä pompottavia tanttoja...

    Äänestä

  • Niin,voihan sitä maata kämpillä perse-aukisena ja kaivaa nokkaa...

    Äänestä

Olenkohan ainut joka on tosiaan ollut töissä siellä? Ihan ok paikka ollut. Se on totta että siellä on muutamia vanhempia kassoja jotka vähän pompottaa, mutta ne kannattaa jättää omaan arvoonsa. Työkaverit on mukavia, mutta asiakkaat välillä aika perseestä. Pomon kanssa olen aina tullut tosi hyvin toimeen. Luonnollisestihan uutena tekee useimmiten ne ilta ja viikonloppuvuorot, mutta ainahan niitä voi sitte sumplia jos on jotain tärkeää menoa. Jos oot hyvä tyyppi niin varmasti tuut kaikkien kanssa toimeen.

Tuo pöllivä vartija kuulostaa aika oudolta. En itse ainakaan tiedä yhtään vartijaa joka siellä tällä hetkellä tekis minimanin laskuun töitä. Outoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MiniManissa töissä? kirjoitti:

Jeps!

Minkälaista ko. kaupassa on olla töissä?
Henkilökunta näyttää kutakuinkin pysyvän.
Lepposa tunnelma kun käy, mut mitäs
siellä "sisällä" tapahtuu onko yhtä seesteistä
sielläkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu