Leena Pöysti

Onko Käenpesän Leena Pöysti jotain sukua Lasse ja Tom Pöystille? Tuntuisi järkevältä, että näyttelijän lahjat olisivat periytyneet myös Leenalle.
2255498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kerran se kertoi jossain lehdessä, ettei ole sukua. Musta parhaat näyttelijät ei tule näyttelijäsuvuista. Esim. Tauno Palon jälkeläiset on aika keskinkertaisia näyttelijöitä.

Äänestä
  • Esko Salminen

    1Äänestä

  • on oikeasti Tauno Palon poika. Ns. julkinen salaisuus... Esko on edesmenneen Tauno Palon ja Taunon virallisten, avioliitossa syntyneiden poikien näköinen!

    Äänestä

  • Kulissientakaa kirjoitti:

    on oikeasti Tauno Palon poika. Ns. julkinen salaisuus... Esko on edesmenneen Tauno Palon ja Taunon virallisten, avioliitossa syntyneiden poikien näköinen!

    No eihän esimerkiksi martti palo ole lainkaan tauno palon näköinen eikä tyylinen,eikä pertti. Jukkis ja esko salminen ihan yks yhteen käytökseltään ja ääneltään..

    Äänestä

kummallekkaan pöystille. ei edes kaukaista.

Äänestä

Kiitos vastauksistanne! Hyvä, että sain kuulla teiltä fiksuimmilta, miten asian laita on. Ihana se Leena Pöysti silti oli... ja oikein hyvä näyttelijä!

1Äänestä

Leena Pöysti ei ole sukua Lasse ja Tom Pöystille!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Tarvitsiko tämä tieto kymmenen huutomerkkiä?

    1Äänestä

Kyösti Pöystin ja Essi Pöystin serkku taitaa olla

Äänestä
  • Ja Bruce Lee on Ranen serkku.

    Äänestä

Kake on Ranen serkku, ehkä!

Äänestä

Onko Leena Pöysti nuorena Kaurismäen Cha cha cha-elokuvan kioskinmyyjänä? Jäi mietityttämään.

Äänestä

ainakin leena on yks maailman kauneimmista naisista

Äänestä
  • What??? Makuja on monenlaisia.

    Äänestä

Ei ole.

Äänestä

Ei ole sukua kuten moni jo tiesikin,Leena upea nayttelia kuten Lassekin,

Äänestä

No on tietenki Leena Lassen tyttö, samoin ku kirjailijat Arto ja Erno Paasit oli Väinö Linnan poikia.

Äänestä

Eikös Lasse ollur Earl Pöystin veli ?

Äänestä

Paljonko Leena painaa?

Äänestä
  • 67 kg takaapäin.

    Edestä vaihtelee.

    Äänestä

Entä Alma Pöysti, mahtaako olla sukua...?

Äänestä

Leenalla oli nuorempana hyvä pylly

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idea kirjoitti:

Onko Käenpesän Leena Pöysti jotain sukua Lasse ja Tom Pöystille? Tuntuisi järkevältä, että näyttelijän lahjat olisivat periytyneet myös Leenalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu