On Virossa noin 1euro/kilo Suomessa noin 4euro/kilo. Ja laadukasta.
Leipä
+++
7887
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kyllä hintasuhde on tuotaluokkaa mitä kirjoitit ja laadukasta. Olen kaiken leivän tuonut Eestistä yli kymmenen vuoden enkä vielä Eestin leipään enkä muuhunkaan ruokaan kuollut.Minun suurta herkkua on Gruusialainen arinalla paistettu leipä sitä saat keskturgilta 300m Stokmannilta Lentoasemalle päin kadun oikealla puolella.Ratikka pysäkki on myös jossa lukee keskturg.Eiku leipä ja ruokaostoksille Viroon rahaa jää muuhunkin.
todella maittavaa ja lisäaineetonta. Rimi kaubahallid, Stocka, Virukeskuksen Toidukauplus pohjakerroksessa.
Entäs ne eestiläiset leikkeleet? tuohon "lavaksen" päälle. Makkaroissa on muutakin, kun perunajauhoa ja väriaineita.
nakkia siis erimuodoissa , jahimees namia
ovat todella laadukkaita,tietääkseni niissä ei ole säilöntäaineita ollenkaan,makkarat ovat lihaisia ei tarvi ostaa luujauhomössöjä.Ja savuliha ja ylikypsä ovat aitoja joita meillä oli viimeksi 60 luvulla ken muistaa ?
Eiku leivän päälliskauppaan Eestiin.
Ja ihan vesi herahtaa kielelle, kun ajattelen kesäisiä uusia perunoita ja erilaisia kalasäilykkeitä (sillejä). Parasta oli Latvialainen sipulisilli öljyssä. Löytyi keskustan tavaratalon "herkusta". Jossa on myös Zot:n ihanat jugurtit myynnissä. Põltsemaa kange sinappi, oli niin "tukevaa" laatua, että taitaa tuubi kestää loppuelämän. Hei ja älkää unohtako kuivattuja hedelmiä mixinä, pussissa on pähkinoitä, kirsikoita, taatelia, korintteja, aprikoosia ja banaanilastuja
NAMNAM.