Hei
Kertokaa hyviä netti osotteita mistä kannattaa katsella autoon soittimta ja muita musavehkeitä, jos meinaa päästä vähän halvemmalla ja tilaa ulkomailta (esim: Saksasta.) Suomalaiset sivut ei kiinnosta.
Kertokaa hyviä netti osotteita mistä kannattaa katsella autoon soittimta ja muita musavehkeitä, jos meinaa päästä vähän halvemmalla ja tilaa ulkomailta (esim: Saksasta.) Suomalaiset sivut ei kiinnosta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
CD/MP3-Soittimet kantsii katella tuolta -> http://www.caraudio24.de
Suomalaisiahan tilaa paljon(?) tuolta kitupiikistä ( www.kitupiikki.net ), mutta tuossakin on tavallaan yksi "turha" välikäsi. Caraudio24:stä tilaamalla säästät monta kymppiä, mitkä kannattaa sijoittaa erillissarjaan (kaiuttimet vaikuttaa eniten siihen ulostettavaan ääneen)
Vahvistimet kantsii siltikin ostaa suomesta.
Halvimmat LAADUKKAAT 2-kanavavahvistimet saa n. 100e pintaan. Xetecin 4-kanavainenkaan ei montaa kymppiä enempää maksa.
Tuosta juurikaan halvempia ei löydy edes paljon puhutusta Kitupiikistä.
Noh, ehkä 2-3e säästää jos ostaa sen kitupiikin romuvahvistimen tyyliin McHammer/Megakick, jossa on ylimainostetut tehot, mutta ennemmin kannattaa soittaa mankan kautta, kuin ostaa noita "mäkhammereita".
Esim. tuo Xetecin vahvistin mitä on myös kitupiikissä. Hyvälaatuinen ja asiallinen vahvari.
Saat sen ihan samaan hintaan suomestakin, ellei jopa halvemmalla. Kysy vaikka "päivän hinta" paljon kehutusta Powersetistä ( www.powerset.fi ).
Kaiuttimetkin melkeinpä kannattaa ostaa myös suomesta. Hyviä budjettiluokan erillissarjoja saa suomestakin 100e pintaan mm. DLS:ltä ja Peerlessiltä.
Eniten säästöä saat tilaamalla lähinnä soittimen saksasta. Suomen markkinoilta et saa laatupelejä vastaaviin hintoihin mitenkään.
Kiitos tästä vastauksesta. Voi olla että tästä vastauksestasi on hyötyä monille jotka eivät tunne niin hyvin musiikkilaitteita ja myyntipaikkoja, mutta minulla on haussa vähän erilaisia laitteita.
Joten tarvitsen vain milellään vain näitä "Edullisten"/hyviksi todettujen ulkomaalaisten firmojen nettisivuja. Laitteiston olen jo suunnitellut mitä olen hakemassa ja suomesta ostettuna hintaa tulee aikalailla, mutta netin kautta voisin säästää pitkän pennin. Itselläni on tiedossa muutamia paikkoja, mutta vertailun kannalta olisi hyvä tutkia muitakin lähteitä.
Kiitos.
tuotteita olet sitten ajatellut ostaa?
Katselin tuossa Helixin A-luokan vahvistinta A2-competition.
Löytyi halvimmillaan 548e.
Suomessa suositushinta on 659e. Tuostakin jos pyytää maahantuojalta tarjouksen, niin eipä ihan aikuisten oikeasti säästä paljoa, kun saksan hintaan lisätään vielä se par kymppiä postikuluja.
Jollain toisella merkillä/mallilla asia voi tietysti olla toisenlainen.
Mutta tosiaan, itse katselin tuolta www.guenstiger.de ja http://www.idealo.de/ kautta. Onnea etsintään!