Paniikki

??!

Heippa!

Paras ystäväni on suuri Studio Julmahuvi -fani ja siispä innostuin kun huomasin että kolmella sen näyttelijöistä on esitys nimeltä Paniikki ryhmäteatterissa. Suunnittelin jo kuinka vien hänet joululahjaksi sitä katsomaan, mutta sitten nettilippukaupassa lukeekin kaikkien näytösten kohdalla "toistaiseksi loppuun varattu". Mitäs se tarkoittaa? Onko joku jono mihin voi ilmoittautua vai jääkö kyseinen näytelmä vain haaveeksi? Voiko lippuja ostaa muualta kuin Lippupalvelusta?

Kiitos paljon avusta!

4

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liput käteen

      Paniikissa olet. Ilmeisesti liput ovat ennakkovarauksessa yritysksille ja/tai yhteisöille onhan pikkujouluaika, ehkä kannattaa vain kyttäillä jos joku ei sit tuukkaan.

    • Crais

      "Toistaiseksi loppuunvarattu" tarkoittaa sitä, että näytökset todella ovat loppuunvarattuja. Sun kannattaa soitella ryhmikselle ja kysellä peruustuspaikkoja. Tai sitten kannattaa katsoa jos saisi lippuja varattua jo kevään näytöksiin (ellei nekin ole jo loppuneet!)

      Niin tosiaan, lippujan voi aina ostaa teatterin omasta lippumyymälästä, mutta se kai tuosta viestistäni jo tulikin selväksi. :D

      • esitys

        En tullut huomanneeksi, että ovat tosiaan Julmahuvi -porukkaa. Näytelmä ei ole mikään sketsikokoelma, vaikka onkin paikoitellen hyvin hauska. Tekstissä on oivaltavia heittoja moneen suuntaan. Ei nyt kuitenkaan hienoja näyttelijöitä leimata Julmahuvilaisiksi, ovat tehneet paljon hyvää työtä sen jälkeenkin. esim T. Korpela oli erinomainen Lauri Viitana mennä talvena.


    •    

         

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4442
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2363
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      169
      1544
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      243
      1466
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      121
      1321
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      115
      1237
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1159
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      8
      1136
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      64
      1072
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      956
    Aihe