Antti kävi äsken saamassa ohjeet päivätehtävään. Tehtävä on "siirtymämarssi" jossa marssitaan muodossa viiden kilometrin matka kioskilta leiriin. Kilpailijat saavat askelmittarit joita eivät saa katsoa, vaan heidän pitää itse arvioida matka. Perillä pitää olla klo 21 mennessä.
Nyt tuossa pohtivat kuinka kauan menee kilometrin marssimiseen, ja kuinka pitkä terassi on jos alkaisivat sitä edes takas marssimaan.
Marssitehtävä
6
1122
Vastaukset
- Katariina-6
väliaikatiedotuksista..on sen verran nyt haipakkaa, ettei ehdi tai pysy mukana!!Hauska ulkoilmatehtävä..saavat hiukka happea paremmin,kuin AKVAARIOTALOSSA nuo nuoret:-))
Iltapäivän jatkoa..kurkin taas, kunhan oma soppatykki pelittää.... - Nimetön
Siis hauska tehtävä tämäkin niinkuin koko "army".
- urkuri-mm
Tunnissa 3-4km, ei pitäs olla paha rasti. Yhteenputkeen vaikka 2h... Tai taukoen kanssa varulta koko ilta ;)
- armeijassa -75
aikoinaan kun minä olin armeijassa , marssivauti oli 10 min/km....eli tunnissa pitäis olla selvä kun maastokin tasainen...
- vanhus
Meillä oli aikanaan 2km/10min sukset ja täysvarustus selässä. Silloin keksittiin jo saunakävelykin, kun ei saanut käyttää suksia, mutta sauvat sai olla kädessä.
- Oivoi
vanhus kirjoitti:
Meillä oli aikanaan 2km/10min sukset ja täysvarustus selässä. Silloin keksittiin jo saunakävelykin, kun ei saanut käyttää suksia, mutta sauvat sai olla kädessä.
Mutta meilläpä oli 4km/8min polkupyörä, sukset ja täysvarustus selässä, sauvoja ei saanut käyttää ja käsissä oli kumikengät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189