yöelämä agadirissa?

minna

Ollaan lähdössä siskon kanssa Agadiriin maaliskuussa.Onko kellään kokemuksia minkälainen yöelämä siellä on?löytyykö baareja ja onko niissä turvallista käydä,ja mikä on hintataso?
Onko yleensä nuoria kohteessa paljon vai onko enemmän ikäihmisiä?Onko hyviä ostospaikkoja ja minkälaista tavaraa siellä kaupataan?

5

3785

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaupan

      Ali Baban yökerhossa päivystää satakunta
      maksullista naista. HIV-VAARA!

      Anezin yökerho on taas täys huijauspaikka.

      Beach Clubissa on ihan rentoa menoa.

    • siellä käynyt

      Moi!Kävin just viime maaliskuussa kyseisessä paikassa. Kaupungissa ei ollut paljon suomalaisia turisteja eikä muun maalaisiakaan. Miehet on innokkaita. Olkaa varovaisia!Niillä motiivina löytää joku nainen EU alueelta jotta pääsisivät Euhun töihin, kun aattelevat että täällä helpompaa elää. Ei kannata yksin kulkea ja varokaa kovin myöhään kulkemista tai jos kuljette, ajakaa taksilla. Meitä seurasi pakettiauto kun keskellä yötä kävelimme hotellille.Oli tosi myöhä ja meidän hotelli oli syrjäisessä paikassa, mutta kuitenkin aika lähellä keskustaa, paikallisten asuinalueella. Meille ainakin jäi sellainen mielikuva, että turistit ovat etupäässä yli 40v Agadirissa. Nuoria vähän. Maksullisia naisia on kuulemma baareissa.Paikalliset ei tykkää länsimaalaisista baareista ja eivät suositelleet yökerhoja meille. Käytiin yhtenä iltana, mutta ei siellä ollut yhtään porukkaa. Agadir ihan mukava kaupunki, mutta basaarialueella haisee! Me ei voitu kauan siellä olla. Teki niin pahaa. Siellä on kyllä halvempaa kuin Suomessa. Me ostettiin kamelin nahasta tehty istuin ja koruja. Mukavaa matkaa!

      • Ulla

        Olen käynnyt eräitä kertoja Agadirissa.Viettänyt illat ja yöt viihteellä. Hyviä alkuillan paikkoja ovat rantakadun ravintolat.Yökerhoja löytyy niin marokkolaisa sekä kansainvälisiä.Marokkolaisissa soitetaan paikallista musiikkia.Hintataso on niissä erittäin halpa.Rantakadulla esim.drinkit ovat lähellä suomem hinta tasoa,paikallinen olut on erittäin hyvää ja edullista.Myös marokkolaisia viiniä kannattaa maistaa.Niitä saa myös tavallisista ruokakaupoista.Miehet ovat olleet erittäin ystävällisisä,eikä heistä ole mitään haittaa jos heihin suhtautuu ystävällisesti eikä haistattele tai huuda heille.Agadirissa on yksi irkkupubi.Euron kurssi marokon dirhamiin on 11/05, 10.718.Euro on erittäin hyvä valuutta siellä,vaihtaessa et joudu maksamaan vaihto palkkiota.Agadirin lentokentällä kannattaa mennessä vaihtaa rahaa,koska nykyinen lento on siellä juuri siestaaikaan.Rahaa kannattaa vaihtaa vähän kerralla,koska marokon dirhamilla ei ole suomessa mitään arvoa ja kurssi Agadirin kentällä vaihtaessa huono.Muuten marokkolaista viiniä tai olutta ei saa kentän taxfreestä.Muutoin myymälä on erittäin hyvä tasoinen.Toivotan teille hyvää ja antoisaa matkaa marokon agadirin,avoimella mielellä kaikki sujuu hyvin.ps.jos ajatte taxsilla niin pyytäkää mittari päälle,erittäin halpa liikkumismuoto agadirissa.


    • matkalainen1

      ..itse vaihtaisin vielä teinä kohdetta, kun aikaa kerta ja mahdollisuuksia siihen olisi.

      Kaikella tasolla musta koko paikka oli aika turha ja surkea. Kolmen päivän jälkeen olisin ollut ihan valmis vaihtamaan loman jonnekin muualle.

      Jos bailaus kiinnostaa niin lähtekää vaikka kanarialle, Inglesissä on kuuulemanmukaan hyvät bileet. Lanzarotellakin on aika mukava bailumeinkin, sitä voit itsekin suositella. Carmenissa yksi ostarin tapainen paikka, jossa on bailupaikkaa vaikka kuinka!

      Agarissa ainoa kiva juttu oli päivämatka marrakechiin. Agadirissä ei mitään meininkiä ollut, eikä se muutenkaan mukava kohde ollut. Äijät tosiaan jaksoivat kyyläten kävellä kilsa tolkulla toisella puoella tietä, vaikke päällä neitosilla ollut mitään minimekkoa tms. Riitti, kun oli sääret ja käsivarret paljaina.

      Ja auta armias, miten pullahti hottelin työntekijäpoikien silmät kun seisoivat patsaana terassilla kuolaten altaalla makaavia bikini-neitosia.


      Marokossa on toki osa paikallisista naisista puettu ihan länsimiasesti, esim. hotellin kampaamoiden työntekijät tms. Mutta muutoinhan siellä kuljetaan aika peitettyinä.

      Harkitkaa vielä kohdetta..

    • Malika

      Kyllä Marokkoon kannattaa matkustaa! Siellä on sekä alkuperäistä että eurooppalaista menoa! hotellien yökerhot eivät enää mitään edullisia mutta suomalaisittain ei kalliitakaan. Rantakadulla baareja riittää ja seuraa myös. On sitten ihan itsestä kiinni jos tuntee sen tunkeiluksi. Sitä saa mitä tilaa. suosittelen pyörähtään myös Essaouirassa. Ottakaa taksi ja menkää vaikka yökuntiin.Terveisiä marokon pojille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      189
      2704
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      94
      989
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      826
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      90
      785
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe