yöelämä agadirissa?

minna

Ollaan lähdössä siskon kanssa Agadiriin maaliskuussa.Onko kellään kokemuksia minkälainen yöelämä siellä on?löytyykö baareja ja onko niissä turvallista käydä,ja mikä on hintataso?
Onko yleensä nuoria kohteessa paljon vai onko enemmän ikäihmisiä?Onko hyviä ostospaikkoja ja minkälaista tavaraa siellä kaupataan?

5

3807

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaupan

      Ali Baban yökerhossa päivystää satakunta
      maksullista naista. HIV-VAARA!

      Anezin yökerho on taas täys huijauspaikka.

      Beach Clubissa on ihan rentoa menoa.

    • siellä käynyt

      Moi!Kävin just viime maaliskuussa kyseisessä paikassa. Kaupungissa ei ollut paljon suomalaisia turisteja eikä muun maalaisiakaan. Miehet on innokkaita. Olkaa varovaisia!Niillä motiivina löytää joku nainen EU alueelta jotta pääsisivät Euhun töihin, kun aattelevat että täällä helpompaa elää. Ei kannata yksin kulkea ja varokaa kovin myöhään kulkemista tai jos kuljette, ajakaa taksilla. Meitä seurasi pakettiauto kun keskellä yötä kävelimme hotellille.Oli tosi myöhä ja meidän hotelli oli syrjäisessä paikassa, mutta kuitenkin aika lähellä keskustaa, paikallisten asuinalueella. Meille ainakin jäi sellainen mielikuva, että turistit ovat etupäässä yli 40v Agadirissa. Nuoria vähän. Maksullisia naisia on kuulemma baareissa.Paikalliset ei tykkää länsimaalaisista baareista ja eivät suositelleet yökerhoja meille. Käytiin yhtenä iltana, mutta ei siellä ollut yhtään porukkaa. Agadir ihan mukava kaupunki, mutta basaarialueella haisee! Me ei voitu kauan siellä olla. Teki niin pahaa. Siellä on kyllä halvempaa kuin Suomessa. Me ostettiin kamelin nahasta tehty istuin ja koruja. Mukavaa matkaa!

      • Ulla

        Olen käynnyt eräitä kertoja Agadirissa.Viettänyt illat ja yöt viihteellä. Hyviä alkuillan paikkoja ovat rantakadun ravintolat.Yökerhoja löytyy niin marokkolaisa sekä kansainvälisiä.Marokkolaisissa soitetaan paikallista musiikkia.Hintataso on niissä erittäin halpa.Rantakadulla esim.drinkit ovat lähellä suomem hinta tasoa,paikallinen olut on erittäin hyvää ja edullista.Myös marokkolaisia viiniä kannattaa maistaa.Niitä saa myös tavallisista ruokakaupoista.Miehet ovat olleet erittäin ystävällisisä,eikä heistä ole mitään haittaa jos heihin suhtautuu ystävällisesti eikä haistattele tai huuda heille.Agadirissa on yksi irkkupubi.Euron kurssi marokon dirhamiin on 11/05, 10.718.Euro on erittäin hyvä valuutta siellä,vaihtaessa et joudu maksamaan vaihto palkkiota.Agadirin lentokentällä kannattaa mennessä vaihtaa rahaa,koska nykyinen lento on siellä juuri siestaaikaan.Rahaa kannattaa vaihtaa vähän kerralla,koska marokon dirhamilla ei ole suomessa mitään arvoa ja kurssi Agadirin kentällä vaihtaessa huono.Muuten marokkolaista viiniä tai olutta ei saa kentän taxfreestä.Muutoin myymälä on erittäin hyvä tasoinen.Toivotan teille hyvää ja antoisaa matkaa marokon agadirin,avoimella mielellä kaikki sujuu hyvin.ps.jos ajatte taxsilla niin pyytäkää mittari päälle,erittäin halpa liikkumismuoto agadirissa.


    • matkalainen1

      ..itse vaihtaisin vielä teinä kohdetta, kun aikaa kerta ja mahdollisuuksia siihen olisi.

      Kaikella tasolla musta koko paikka oli aika turha ja surkea. Kolmen päivän jälkeen olisin ollut ihan valmis vaihtamaan loman jonnekin muualle.

      Jos bailaus kiinnostaa niin lähtekää vaikka kanarialle, Inglesissä on kuuulemanmukaan hyvät bileet. Lanzarotellakin on aika mukava bailumeinkin, sitä voit itsekin suositella. Carmenissa yksi ostarin tapainen paikka, jossa on bailupaikkaa vaikka kuinka!

      Agarissa ainoa kiva juttu oli päivämatka marrakechiin. Agadirissä ei mitään meininkiä ollut, eikä se muutenkaan mukava kohde ollut. Äijät tosiaan jaksoivat kyyläten kävellä kilsa tolkulla toisella puoella tietä, vaikke päällä neitosilla ollut mitään minimekkoa tms. Riitti, kun oli sääret ja käsivarret paljaina.

      Ja auta armias, miten pullahti hottelin työntekijäpoikien silmät kun seisoivat patsaana terassilla kuolaten altaalla makaavia bikini-neitosia.


      Marokossa on toki osa paikallisista naisista puettu ihan länsimiasesti, esim. hotellin kampaamoiden työntekijät tms. Mutta muutoinhan siellä kuljetaan aika peitettyinä.

      Harkitkaa vielä kohdetta..

    • Malika

      Kyllä Marokkoon kannattaa matkustaa! Siellä on sekä alkuperäistä että eurooppalaista menoa! hotellien yökerhot eivät enää mitään edullisia mutta suomalaisittain ei kalliitakaan. Rantakadulla baareja riittää ja seuraa myös. On sitten ihan itsestä kiinni jos tuntee sen tunkeiluksi. Sitä saa mitä tilaa. suosittelen pyörähtään myös Essaouirassa. Ottakaa taksi ja menkää vaikka yökuntiin.Terveisiä marokon pojille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      161
      2488
    2. 80
      1087
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      997
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      976
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      79
      654
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      96
      581
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      566
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe