Mittarivalot?

Miten tapahtuu 91 mallisen Micran mittari polttimien vaihto?
4779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

1. Mittariston ympärillä oleva muovikotelo irti (ruuvit alareunassa, kotelo voi olla tiukasti kiinni, lähtee vetämällä/kampeamalla.)

2. Mittariston ruuvit auki ja mittaristoa ulospäin, jotta sormet mahtuu taakse. (vaijeria ei muistaakseni tarvitse irrottaa.)

3. Lamppujen kannat vastapäivään kiertämällä auki ja uudet polttimot tilalle.

Äänestä
  • Pitäisikö kilometrimittarin näkyä pimeässä? Tuntuu että vain nopeusmittari ja kello loistavat.

    Äänestä

  • rikki? kirjoitti:

    Pitäisikö kilometrimittarin näkyä pimeässä? Tuntuu että vain nopeusmittari ja kello loistavat.

    Kaikki mittarit näkyvät hyvin pimeässä, jos polttimot ehjät.

    Äänestä

  • rikki? kirjoitti:

    Pitäisikö kilometrimittarin näkyä pimeässä? Tuntuu että vain nopeusmittari ja kello loistavat.

    Ainakin kaverin Micra-86:n mittaristo oli turhan kirkas pimeällä, häikäisi,haittasi pimeään näkemistä. Omassa Fiesta-85:ssä oli sopivampi vai oliko siinä valoisuuden mukaan automaattisäätyvä valaistus?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1991 kirjoitti:

Miten tapahtuu 91 mallisen Micran mittari polttimien vaihto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu