Näin meitä huijataan

Viimeaikaiset tiedot eläkerahastoista ja niiden perinnästä ihmetyttävät. Miten tuollainen lapsus on päässytkään tapahtumaan. Olisi luullut, että viisaat laskelmoijat osaavat laskea oikein. Ja nyt jos liikaa perityt rahat maksetaankin takaisin pienissä erissä sekin on jo väärin. Kaikki kerrala maksuun.
1398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mieltä, liikaa perityt rahat kerralla pois ja sassiin.

Torkeää pitää yrittäjälle kuuluvaa omaisuutta ilman korkoa jemmassa, ja joita sitten maksaa tilkutellaan pieninä alennuksina vuosikausia takaisin...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jussipapparazzi kirjoitti:

Viimeaikaiset tiedot eläkerahastoista ja niiden perinnästä ihmetyttävät. Miten tuollainen lapsus on päässytkään tapahtumaan. Olisi luullut, että viisaat laskelmoijat osaavat laskea oikein. Ja nyt jos liikaa perityt rahat maksetaankin takaisin pienissä erissä sekin on jo väärin. Kaikki kerrala maksuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu