Mistä liikeistä kannattaa mennä katsomaan kihlasormuksia?
Kultajousi?
Saukko?
O.J.Manninen?
Odotan suositteluja!
Sormukset, Tampereelta
8
2729
Vastaukset
- Whalberg
Omat hankittiin Hallituskadun Wahlbergilta. Mielettömän hyvä palvelu ja taatusti laadukkaita tuotteita.
- Aussi
Itse kävimme nelisen viikkoa sitten Kultajousessa ostoksilla, keltakultaiset, 4 mm paksut maksoivat 99 e/kpl, kaiverrukset (käsinkaiverrukset) maksoivat yhteensä 16e = yht. 214e. Tosin tinkasimme, ja saimme koko paketin 200e.... Kaivertamiseen meni muutama viikko ja nyt ovat hyllyssä odottamassa päivämäärää 19.11. :-)
- viestiin
Ilmeisesti tarkoitat Suokkoa? Itse olen sitä mieltä että nimi on ruvennut maksaan, joten edullisemmin saa varmasti "samoja" tuotteita muualta.
Wahlbergistä olen kuullut hyvää, samoin Andreassenista. Tekevät myös asiakkaan itse suunnittelemia koruja.- jutta
vuosia sitten, kun suokko oli vielä kuninkaankadulla & itse tein vihkisormushankintaani olivat hinnanerot aikalaisen huimat: suokolla ihan sama tillanderin sormus maksoi 1500 mk enemmän kuin kadun toisella puolella ( josta sitten ostinkin mutta nimeä en muista ).
- Kohta naimisiin
Wahlbergilta mekin ja upeat ovat! Tehtiin meidän mielen mukaan, kun valmiista mallistosta ei löytyny!
- tyttö19*
Onko tuo Wahlberg minkä hintainen? Entä muut kaupat? Mites se kultarepo? Kun nyt on alennusmyynnit niin koskeekohan ne myös sormuksia?(kihlasormuksia)?
- tyttö19*
tyttö19* kirjoitti:
Onko tuo Wahlberg minkä hintainen? Entä muut kaupat? Mites se kultarepo? Kun nyt on alennusmyynnit niin koskeekohan ne myös sormuksia?(kihlasormuksia)?
Tänään maanantaina kävimme ostamassa sormukset Tampereen keskustasta.Kävimme Kultaropossa, sitten timanttisilla(vastapäätä kultaropoa) ja vielä Kultajousessa. Ropossa oli edullista verrattuna timanttisiin: me valitsimme kummallekin 3(vai olikos se 3.5)mm:n puolipyöreät kultaiset sormukset, maksoi yht. 120 sisältäen kaiverruksen. Timanttisilla samanlainen maksoi kappaleelta noin 100 euroa joten hintaeroa oli!Palvelu oli kaikkialla hyvää.
- viimeviikolla
Me teetettiin Suokolla lupaus-malliston perusteella ihan "omannäköiset", sulhaselle 5mm Laine satiinimattana ja morsiammelle pyöreämpi Aava 3,5mm leveänä 1 upotetttu kivi. Olemme todella tyytyväisiä lopputulokseen, ja parasta on että nyt sormukset todella tuntuu omilta kun on osittain itse suunnitellut. palvelu oli todella hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887