EROON MENKOISTA

Jo haluan eroon menkoista, niin loppuvatko ne, jos siirrän niitä loputtomiin tai laihdutan 180/40:ksi? Jos sitten myöhemmin vaikka haluaisin lapsia, niin voinko saada menkat takaisin? En suosi kohdunpoistoa.
5632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

40kiloiseksi päädyt sairaalaan letkuihin. ihan varmasti lupaan että menkat loppuu. mut tuo 180/40 oli varmasti heitto.

Jos menkat ahistaa oikein kunnolla kannattaa mennä gynelle. en tiedä onko vielä kokeilu asteella mutta toiset kait siirtävät menkkoja pillereillä niin että ne tulevat vain kolmisen kertaa vuodessa. mut gyne tietää minä en.

Äänestä

olla. Ainakii hormoonikierukalla ei tuu kuukautisii mut en sit tiiä saako sitä synnyttämötön nuori nainen.

Kannattaa mennä gynelle jos on runsaat tai kovia kipuja. Ainahan sieltä jotai apua löytyy.

Miulla alkaa jo helpottaa 47 v ja niistä menkkoja pielly 36 v. Oha noitten kanssa tullu kärvisteltyy mut pärjättykkii on.

Äänestä

Tutulta jäi menkat pois laihdutuksen takia ja siinäpä olikin temppu saada ne takaisin.Että ei ehkä kannata...jos menkat sinua vaivaavat kipujen, runsauden tms takia niin apua on saatavilla.

Äänestä
  • ei se ole niin pelottavaa, että kannattaisi itsensä surkistaa eräänlaiseksi naispuoliseksi eunukiksi.
    Etsi apua anoreksiaasi, ennen kuin sinusta tulee loppuiäksesi hedelmätön, aina-paleleva surkuteltava kuikelo tai päädyt matojen ahmittavaksi mullan alle!

    Äänestä

  • naiseuteen kuuluu kirjoitti:

    ei se ole niin pelottavaa, että kannattaisi itsensä surkistaa eräänlaiseksi naispuoliseksi eunukiksi.
    Etsi apua anoreksiaasi, ennen kuin sinusta tulee loppuiäksesi hedelmätön, aina-paleleva surkuteltava kuikelo tai päädyt matojen ahmittavaksi mullan alle!

    En minäkään jaksa kuukautisia.
    Arvatkaa onko mukavaa, kun joutuu koko ajan jännittämään tuleeko ohi, ei pysty harrastamaan liikuntaa (ehkä jtn juoksua, mutta minulla liikunta on pikkasen erilaista), ihanat kivut.
    Olen päättänyt, että nyt laihdutan rasvaprosentin pieneksi ja ei tarvitsisi koko ajan kärsiä.
    Minä en noista pillereistä yms. paljoo välitä!

    Minulle tämä on ongelma, murhe.
    En todellakaan aio hankkia lapsia, miksei jollekkin joka haluaa saada lapsia, sille "annettu" kuukautisia. EN jaksa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten? kirjoitti:

Jo haluan eroon menkoista, niin loppuvatko ne, jos siirrän niitä loputtomiin tai laihdutan 180/40:ksi? Jos sitten myöhemmin vaikka haluaisin lapsia, niin voinko saada menkat takaisin? En suosi kohdunpoistoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu