Kehtaisiko joku kertoa mitä tuo virhesanoma tarkoittaa "suomeksi"? Ja mikä olisi korjattava? Ensin tulee teksti:"Käyttämäsi palvelimen sertifikaatin tarkistus ei onnistunut. Vaadittu sertifikaatti ei ole voimassa järjestelmän nykyisen kellonajan tai allekirjoitetun tiedoston aikamerkinnän mukaan. Haluatko jatkaa tämän palvelimen käyttämistä? Kyllä/Ei."
Siitä Ei-kohdasta näkyy tuo otsikon koodi. Kyllä-kohdasta Outlook express jatkaa toimintaansa normaalisti...
0x800CCC1A
2
1000
Vastaukset 2
- Exchance
Tahtoo sanoa että yhteyttä ei voida muodostaa käyttäen SSL salausta. Painaessasi OK, yhteys muodostetaan salaamattomana. Syytä en voi kuin arvailla, mutta kannattaisi ehkä tarkistaa, että koneesi aika ja päiväys ovat oikein, mihin tuo maininta kellonajasta voisi viitata.
- welhokas
Minulla on muutaman päivän valittanut taas näin:
"Käyttämäsi palvelimen sertifikaatin tarkistus ei onnistunut.
Sertifiointiketju suoritettiin, mutta se päättyi juurisertifikaattiin joka ei ole luotettu.
Haluatko jatkaa tämän palvelimen käyttämistä?
KYLLÄ / EI"
Tarkoittaako tämä, että Welho on epäluotettava???
En edes löydä mistään sertifikaattisysteemejä. Win98:ssa ne oli vielä selkeästi löydettävissä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791110
- 1111100
- 77571
- 47493
- 16460
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8456Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 43428
- 41412
- 15406